EXCHANGE ON THE SHOLDERS OF GIANTS
Ghoolbit
cryptocurrency
ghoolbit
Jordan, Tehran
+98 21 88886982
24/7 Support


مقالات غول بیت

اتر چیست؟ آیا همان اتریوم است؟

اتر چیست؟ آیا همان اتریوم است؟

در مقاله قبلی گفتیم که اتریوم نامیست که اغلب در بحث‌های فضای ارز دیجیتال بیان می‌شود. وقتی در مورد اتریوم یا ETH  می خوانید یا می شنوید، احتمالاً در مورد اتر نیز خواهید شنید. در این مقاله ما نگاهی به تفاوت‌های بین اتریوم و اتر خواهیم داشت و همچنین در مورد چگونگی درهم تنیدگی آنها توضیح خواهیم داد.

سخنان کلیدی:

- اتریوم فناوری است که از توسعه بلاک چین برای جایگزینی اشخاص ثالث اینترنتی که داده ها و سوابق مالی را ذخیره می کنند، استفاده می کند.

-  در یک شبکه ایده‌آل اتریوم، هیچ نهادی اطلاعات شخصی شما را کنترل نمی‌کند و در نتیجه آسیب‌پذیری آن‌ها در برابر هک یا از بین رفتن کمتر می‌شود.(که به اصطلاح سیستم غیرمتمرکز گفته می شود.)

  • برای پوشش قدرت کارکرد اتریوم ، احتمالاً نیاز به پرداخت هزینه نهایی دارید - اتر رمزی است که توسط آن این پرداخت را انجام می دهید.
  • اتریوم برای دستیابی به سیستم غیرمتمرکز، از الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) به الگوریتم اجماع اثبات سهام اثبات سهام (PoS) که کارآمدتر بود تغییر کرد.
  • اتریوم از نظر ارزش بازار با بیش از 350 میلیارد دلار دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان است.

 

خلاصه ایی از مبحث اتریوم و سیستم غیر متمرکز

همانطور که قبلا هم گفتیم اتریوم یک فناوری است که از توسعه بلاک چین استفاده می کند که در چندین سال گذشته بیشتر ارزهای دیجیتال را تحت تأثیر قرار داده است. اتریوم در سال 2015 با عرضه اولیه 72 میلیون اتر راه اندازی شد. بیش از 50 میلیون از این توکن ها در یک فروش توکن عمومی به نام عرضه اولیه سکه (ICO) توزیع شد که در آن کسانی که مایل به مشارکت بودند می توانستند توکن های اتر را در ازای بیت کوین یا ارز فیات خریداری کنند.

 ما انواع اطلاعات - رمز عبور، داده های شخصی و جزئیات مالی - را در فضا های ابری و در سرورهایی که متعلق به ارائه دهندگان بزرگی مانند Google و Facebook هستند ذخیره می کنیم. این شرکت ها امکان ذخیره سازی و بازیابی داده ها را با هزینه کم فراهم می کنند و به جلوگیری از دردسرهای میزبانی و آپ تایم(uptime) کمک می کنند. اما ذخیره داده های شخصی در رایانه شخص دیگری، آن را در برابر هک یا سایر اتفاق های نفوذ به دیتا آسیب پذیر می کند. این اساس چیزی است که از آن به عنوان اینترنت متمرکز یاد می شود - اینترنت که در آن افراد به روش های بی شماری به آن متصل می شوند.

پ.ن: زمانِ به‌کار- uptime اندازه‌گیری قابلیت اطمینان سیستم است، به عنوان درصد زمانی که یک ماشین، که به‌طور معمول رایانه است، کار کرده و در دسترس بوده بیان می‌شود.

این فناوری در سال های اخیر ظهور یک جنبش اینترنتی غیرمتمرکز را به همراه داشته است. فناوری هایی مانند بلاک چین از اینترنت متمرکز اصلی جدا شده اند تا ناشناس باشند و امنیت را افزایش دهند.

 اتریوم بخشی از حرکت به سمت اینترنت غیرمتمرکز است که ناشناس بودن و امنیت بیشتری را فراهم می کند. اتریوم برای جایگزینی اشخاص ثالث اینترنتی که داده ها و سوابق مالی را ذخیره می کنند، از یک بلاک چین (یک سیستم دفتر کل توزیع شده) استفاده می کند. اتریوم از گره‌هایی استفاده می‌کند که توسط داوطلبان برای جایگزینی سرورها و سیستم‌های ابری که متعلق به ارائه‌دهندگان و سرویس‌های بزرگ اینترنت هستند، استفاده می‌کند.

ایده این فناوری است که این گره ها به یک کامپیوتر جهانی تبدیل می شوند که زیرساخت هایی را برای مردم در سراسر جهان فراهم می کند. در یک مدل ایده‌آل اتریوم، هیچ نهادی کنترلی بر داده‌های شخصی شما نخواهد داشت و بنابراین آسیب‌پذیری کمتری در برابر هک یا از بین رفتن خواهد داشت.

اتریوم همراه با صفت غیر متمرکز بودن از سرور و میزبانی، قصد دارد از نوع جدیدی از برنامه ها پشتیبانی کند - که گاهی اوقات به آن dapp می گویند. این برنامه‌ها به روشی مشابه با شبکه گسترده‌تر اتریوم کار می‌کنند، چون غیرمتمرکز هستند بنابراین از شبکه جهانی گره‌هایی که اتریوم ارائه می‌کند استفاده می‌کنند.

پس اتریوم با افزایش عرضه اولیه کوین(ICO) مرتبط است که هدف آن راه اندازی استارتاپ ها و تلاش برای جمع آوری کمک های مالی برای حمایت از خدمات جدید و شرکت های مرتبط با شبکه اتریوم است. این مفهوم نباید با عرضه اولیه عمومی (IPO) اشتباه شود.

 

اتر چیست؟

از آنجایی که همه برنامه‌ها و سرویس‌های مرتبط با شبکه به قدرت محاسباتی نیاز دارند و این قدرت رایگان نیست. بنابراین اگر اتریوم یک نوع سیستم غیرمتمرکز اینترنت و اپلیکیشن است، اتر چیست؟

اتر راه حلی برای مسئله پرداخت شبکه است که می توانید آن را ارز دیجیتال شبکه اتریوم بنامید. درست مانند پول نقد، برای پردازش یا تایید تراکنش ها به شخص ثالث نیازی نیست. طبق گفته وبسایت  ethereum.org، باید به عنوان سوخت برای برنامه های موجود در شبکه غیرمتمرکز اتریوم در نظر گرفته شود.

پس اشتباه کردن در مفهوم اتریوم و تر طبیعی است. بطور خلاصه اتریوم بلاک چین و تر ETH دارایی اصلی اتریوم است. اطلاعات بیشتر در مورد اتریوم اینجا بخوانید. آیا می خواهید مقداری اتریوم بخرید؟

بطور مثال فرض کنید برنامه ای در شبکه اتریوم وجود دارد که به شما امکان می دهد یادداشت های ساده را ایجاد، اصلاح و حذف کنید. برای انجام هر یک از این وظایف، برنامه به قدرت پردازش از طریق شبکه نیاز دارد. برای پوشش هزینه این قدرت، احتمالاً باید هر زمان که بخواهید تغییری در یادداشت‌های موجود خود ایجاد کنید، هزینه‌ای ناچیز بپردازید. اتر رمزی است که توسط آن این پرداخت را انجام می دهید. به نوعی روغن دیجیتال است که به شبکه اجازه می دهد تا تغییراتی که شما ایجاد کرده اید را پردازش کند. به عنوان یک نوع سوخت، منطقی است که هزینه های تراکنش اتر بسته به میزان سوخت مورد نیاز برای خدمات مختلف، متفاوت باشد.

در حال حاضر، ماینرها مانند نگهبانان سوابق اتریوم هستند - آنها بررسی می‌کنند و ثابت می‌کنند که هیچ‌کس تقلب نمی‌کند، و برای حق پیشنهاد یک بلوک از تراکنش‌ها، کار انجام می‌دهند. ماینرهایی که این کار را انجام می دهند نیز با مقادیر کمی اتریوم تازه صادر شده پاداش می گیرند.

 

پس اتر که به همان اتریوم بیان میشود، یک ارز دیجیتال است. پول دیجیتال کمیاب که می توانید در اینترنت از آن استفاده کنید - مشابه بیت کوین. اگر در زمینه ارزهای دیجیتال تازه کار هستید، تفاوت ETH با پول سنتی در اینجا آمده است:

 واقعا مال شماست

اتر به شما امکان می دهد بانک خود باشید. شما می توانید وجوه خود را با کیف پول خود به عنوان مدرک مالکیت کنترل کنید - بدون نیاز به شخص ثالث.

 با رمزنگاری ایمن شده است

پول اینترنتی ممکن است جدید باشد اما با رمزنگاری اثبات شده ایمن شده است. این کار از کیف پول، ETH و تراکنش های شما محافظت می کند.

 پرداخت های همتا به همتا

شما می توانید ETH خود را بدون هیچ گونه خدمات واسطه ای مانند بانک ارسال کنید. این مانند تحویل پول نقد به صورت حضوری است، اما شما می توانید این کار را به طور ایمن با هر کسی، در هر مکان و در هر زمان انجام دهید.

 بدون کنترل متمرکز

ETH غیرمتمرکز و جهانی است. هیچ شرکت یا بانکی وجود ندارد که بتواند تصمیم به چاپ بیشتر ETH یا تغییر شرایط استفاده از آن را بگیرد.

 برای هر کسی باز است

برای پذیرش ETH فقط به اتصال اینترنت و کیف پول نیاز دارید. برای پذیرش پرداخت ها نیازی به دسترسی به حساب بانکی ندارید.

 

ETH  تنها رمزارز موجود در اتریوم نیست

هر کسی می تواند انواع جدیدی از دارایی ها را در اتریوم ایجاد کند و آنها را در اتریوم معامله کند. اینها به عنوان "توکن" شناخته می شوند. اشخاصی دارایی های سنتی خود را مانند املاک، اثر هنری و حتی شخص خودشان را با اتریوم ارزش گذاری کرده اند!

اتریوم خانه هزاران توکن است که برخی از آنها مفیدتر و ارزشمندتر از بقیه هستند. توسعه دهندگان به طور مداوم در حال ساخت توکن های جدید هستند که امکانات جدیدی را فراهم میکند و درها را به سوی بازارهای جدیدی باز می کند.

 

انواع توکن های محبوب

استیبل کوین ها

توکن هایی که ارزش پول سنتی مانند دلار را منعکس می کنند. این مشکل نوسان بسیاری از ارزهای دیجیتال را حل می کند.

 

توکن های حکومتی

توکن هایی که نشان دهنده قدرت رای در سازمان های غیرمتمرکز هستند.

 

شت کوین ها

این کوین ها گونه خوبی برای سرمایه گذاری نبوده و از آنجایی که ساختن توکن‌های جدید آسان است، هر کسی می‌تواند این کار را انجام دهد - حتی افرادی که نیت بد یا نادرست دارند. همیشه قبل از استفاده از آنها تحقیق کنید!

 

توکن های کلکسیونی

توکن هایی که نشان دهنده یک آیتم بازی کلکسیونی، قطعه ای از یک اثر هنری در بستر دیجیتال یا سایر دارایی های منحصر به فرد هستند. معمولاً به عنوان توکن های غیر قابل تعویض (NFT) شناخته می شوند.

 

چه چیزی در مورد ETH منحصر به فرد است؟

بسیاری از ارزهای دیجیتال و بسیاری از توکن‌های دیگر در اتریوم وجود دارد، اما مواردی وجود دارد که فقط اتریوم می‌تواند انجام دهد.

در سال 2015، تنها کاری که می توانستید انجام دهید این بود که ETH را از یک حساب اتریوم به حساب دیگر ارسال کنید. در اینجا فقط برخی از کارهایی است که امروز می توانید انجام دهید آورده ایم:

  • جریان انتقال میتوانید با ETH مبلغی را به کسی پرداخت کنید یا وجوه را در کثری از ثانیه دریافت کنید.
  • توکن ها را مبادله کنید – می توانید ETH را با توکن های دیگر از جمله بیت کوین معامله کنید.
  • سود کسب کنید – در ETH و دیگر توکن های مبتنی بر اتریوم میتوانید سرمایه گذاری کنید.
  • استیبل کوین دریافت کنید – به دنیای ارزهای دیجیتال با ارزش ثابت و کم نوسان دسترسی پیدا کنید.

از کجا می توان ETH دریافت کرد

شما می توانید ETH را از یک صرافی دیجیتال خریداری کنید اما کشورهای مختلف سیاست های متفاوتی دارند. همین حالا اتریوم خود را از ما دریافت کنید...

 

 

ethereum.org

academy.binance.com

learncrypto.com

www.investopedia.com

  بروز شده در  1401/04/07 16:50
map
INSTAGRAM
social
شبکه‌های اجتماعی
CONTACT GET IN TOUCH WITH US
Ghoolbit
cryptocurrency
logo

با توجه به گسترش روز افزون ارزهای دیجتال غول بیت پلتفرم یا به اصطلاح صرافی دیجیتالیست که هر کاربر ارزهای دیجیتال در جهان به آن نیاز دارد ما تمام مبادلات بین کریپتوهای مختلف و ارزهای دیجیتال را انجام می دهیم آیا می خواهید سیستمی امن و ساده مبادلات ارزهای دیجیتال خود را انجام دهید؟ غول بیت این امکان را برای شما فراهم کرده است. سیستم معاملاتی غول بیت زیر نظر نخبگان امنیت شبکه کشور رصد می شود و بالاترین امنیت را درسیستم خود دارا می باشد سیستم معاملاتی غول بیت زیر نظر نخبگان امنیت شبکه کشور رصد می شود و بالاترین امنیت را درسیستم خود دارا می باشد.

تماس با ما
Jordan, Tehran
+98 21 88886982
24/7 Support