EXCHANGE ON THE SHOLDERS OF GIANTS
Ghoolbit
cryptocurrency
ghoolbit
Jordan, Tehran
+98 21 88886982
24/7 Support


مقالات غول بیت

اصلاح بازار و پول بک در ارزهای دیجیتال چیست؟(قسمت اول)

 

اصلاح بازار و پول بک در ارزهای دیجیتال چیست؟(قسمت اول)

اصلاح بازار چیست؟

اصلاح بازار یک پول بک کوتاه مدت قیمت پس از افزایش سریع قیمت است.

اصلاح بازار یک روند شدید اما در بازه کاهش قیمت در کوتاه مدت است  که در واکنش به خرید بیش از حد در بازار یا ارزش گذاری بیش از حد رخ میدهد. به عبارت دیگر، یک پول بک از اوج‌های اخیر به بازار اجازه می‌دهد تا سودها را هضم کرده و برای یک مرحله بالاتر دوباره خود را تنظیم کند.

به طور کلی، زمانی که بازار پس از اوج اخیر، 10 درصد یا بیشتر افت می کند، به عنوان یک اصلاح بازار در نظر گرفته می شود. با این حال، رقم 10 درصد یک قانون لازم الاجرا نیست. برخی از اصلاحات با کاهش 3٪ همراه است. بعضی اصلاحات می توانند تا 20 درصد کاهش پیدا کنند اما معمولا اصلاحات بازار بین 5 تا 10 درصد در ارزهای دیجیتال رایج تر است.

اصلاحات تقریباً همیشه زمانی اتفاق می‌افتد که اقتصاد در حال گسترش است، زیرا سرمایه‌گذاران بیش از حد اعتماد می‌کنند و قیمت دارایی‌ها را بیش از حد بالا می‌برند، که زمینه را برای «بازگشت به میانگین» فراهم می‌کند زیرا اصلاحات قیمت‌ها را به سطوح واقعی‌تر بازمی‌گرداند.

 

اصلاحات بازار هر چند وقت یکبار اتفاق می افتد؟

اصلاحات بازار سهام معمولاً هر دو سال یکبار اتفاق می‌افتد، اما از آنجایی که بازار ارزهای دیجیتال بی‌ثبات‌تر است، اصلاح قیمت‌ها غالبا بیشتر اتفاق می‌افتد.

هیچ جدول زمانی مشخصی برای اصلاحات بازار کریپتو وجود ندارد. به این ترتیب، اصلاحات قیمت می تواند در روزها، هفته ها یا ماه ها رخ دهد. گاهی اوقات، اصلاحات بازار ارزهای دیجیتال ممکن است در عرض چند ساعت اتفاق بیفتد.

قیمت ارزهای دیجیتال توسط عوامل متعددی هدایت می شود - که همه آنها به نوسانات کلی بازار آن کمک می کنند. از این رو، تعیین چارچوب زمانی دقیق اصلاح بازار می تواند چالش برانگیز باشد.

 

چه چیزی باعث اصلاحات بازار در ارزهای دیجیتال می شود؟

دلایل متعددی می تواند باعث اصلاح بازار در ارزهای دیجیتال شود، مانند اشتیاق بیش از حد سرمایه گذاران، عدم قطعیت نظارتی یا فروش در سراسر بازار.

برخی از رایج ترین محرک ها عبارتند از:

- احتکار بیش از حد و شور و نشاط سرمایه گذار: وقتی سرمایه گذاران بیش از حد در مورد یک دارایی خاص هیجان زده می شوند، تمایل دارند قیمت ها را خیلی بالا و خیلی سریع بالا ببرند، که می تواند یک حباب ناپایدار ایجاد کند که در نهایت می ترکد و منجر به اصلاح بازار می شود. FOMO یا ترس از دست دادن: هنگامی که سرمایه گذاران افزایش سریع قیمت ها را می بینند ، ممکن است بدون تحقیق مناسب وارد بازار شوند، در نتیجه یک خودپیشگویی ایجاد می کنند که در آن قیمت ها صرفاً به دلیل خرید بیشتر افراد افزایش می یابد.

- هک شدن صرافی ها: اگر یک صرافی بزرگ هک شود و مقدار قابل توجهی از پول سرمایه گذاران را از دست رود، می تواند باعث فروش و اصلاح در سراسر بازار شود.

- عدم قطعیت نظارتی: هر زمان که عدم اطمینان نظارتی در مورد ارز دیجیتال وجود داشته باشد، می تواند منجر به فروش و اصلاح شود. به عنوان مثال، زمانی که چین اعلام کرد در سال 2017 در حال سرکوب ارزهای دیجیتال است، قیمت ها به شدت کاهش یافت.

 

پول بک در کریپتو چیست؟

کمی متمایز از اصلاحات، پول بک ها میتوانند باعث توقف موقت یا روند معکوس در ارزش کلی یک دارایی بشوند.

در بازار ارزای دیجیتال، پول بک ها نسبتاً رایج است و می تواند چندین بار در طول یک روند صعودی یا نزولی اتفاق بیفتد. پول بک ها به طور کلی بخش سالمی از چرخه بازار در نظر گرفته می شوند زیرا به بازار اجازه می دهند سود (یا ضرر) را هضم کند و قبل از حرکت به سمت بالاتر (یا پایین تر) تنظیم کند.

پول بک ارزهای دیجیتال به این معنی است که بازگشت موقت فقط برای مدت کوتاهی ،متوقف، افزایش یا کاهش می یابد و پس از آن ارزش دارایی به رفتار اصلی خود برمیگردد.

 

cointelegraph.com

  بروز شده در  1401/05/11 16:26
map
INSTAGRAM
social
شبکه‌های اجتماعی
CONTACT GET IN TOUCH WITH US
Ghoolbit
cryptocurrency
logo

با توجه به گسترش روز افزون ارزهای دیجتال غول بیت پلتفرم یا به اصطلاح صرافی دیجیتالیست که هر کاربر ارزهای دیجیتال در جهان به آن نیاز دارد ما تمام مبادلات بین کریپتوهای مختلف و ارزهای دیجیتال را انجام می دهیم آیا می خواهید سیستمی امن و ساده مبادلات ارزهای دیجیتال خود را انجام دهید؟ غول بیت این امکان را برای شما فراهم کرده است. سیستم معاملاتی غول بیت زیر نظر نخبگان امنیت شبکه کشور رصد می شود و بالاترین امنیت را درسیستم خود دارا می باشد سیستم معاملاتی غول بیت زیر نظر نخبگان امنیت شبکه کشور رصد می شود و بالاترین امنیت را درسیستم خود دارا می باشد.

تماس با ما
Jordan, Tehran
+98 21 88886982
24/7 Support