EXCHANGE ON THE SHOLDERS OF GIANTS
Ghoolbit
cryptocurrency
ghoolbit
Jordan, Tehran
+98 21 88886982
24/7 Support


مقالات غول بیت

بیت کوین به 18 هزار دلار سقوط کرد

 

بیت کوین به 18 هزار دلار سقوط کرد و برای اولین بار در تاریخ کمتر از اوج قیمت بی سابقه چرخه قبلی (ATH) معامله شد

پس از هر نصف شدن پاداش بیت کوین، یک روند صعودی رخ داده است که منجر به بالاترین رکورد جدید در تاریخ شده است. تا به امروز هرگز قیمت به زیر بالاترین قیمت چرخه قبلی نزول نکرده است.

بیت کوین (BTC) برای اولین بار در تاریخ خود پس از رسیدن به 18750 دلار در ساعات اولیه در تاریخ 18 ژوئن (GMT) به زیر قیمت بی سابقه چرخه قبلی یعنی 19750 دلار سقوط کرد.

علیرغم افزایش جزئی تا بعدازظهر، بیت کوین همچنان زیر قله های سال 2017 با قیمت 19220 دلار در زمان انتشار معامله می شود.

بیت کوین پس از هر نصف شدن و روند صعودی متعاقب آن، همیشه بالاتر از بالاترین قیمت چرخه قبلی بوده است. بی اثر شدن این روند ما را وارد دنیای جدیدی از کشف قیمت برای نخستین ارز دیجیتال می کند.

 

منبع عکس: TradingView

بیت کوین سه رویداد نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین را پشت سر گذاشته است - 2012، 2016 و 2020.

هر بار که این نصف شدن اتفاق می افتد، طی آن پاداش بلوک نصف می شود و در نتیجه کمبود استخراج کوین افزایش می یابد و منجر به کاهش عرضه می شود. اگر عرضه کاهش یابد اما تقاضا ثابت بماند یا بیشتر شود، قیمت افزایش می‌یابد. پس اولین رخ داد نصف شدن پاداش در سال 2012 ، بیت کوین دیگر هرگز به کانال 32 دلار نرسید. پس از سال 2016 هرگز به 1200 دلار بازنگشت، ولی از سال 2020 قیمت آن به 19100 دلار کاهش یافته است.

عوامل اقتصاد کلان

شرایط تسکین دهنده اقتصاد کلان فعلی، بیت کوین را در موقعیتی قرار داده است که هرگز در تاریخ خود ندیده است. از سال 2009 تا 2022، بیت کوین مجبور نبوده است که یک بحران اقتصادی جهانی خارج از اکوسیستم وب 3 را پشت سر بگذارد.

بیت کوین از زمان آغاز به کار خود به رویدادهایی که مستقیماً به بلاک چین مربوط می شود وابسته بوده است. با این حال، اکنون باید با پیامدهای یک بیماری همه گیر جهانی، جنگ در اوکراین، تورم فزاینده و تهدید رکود اقتصادی مقابله کند.

در همین حال، سقوط ارز دیجیتال ترا (Terra) و ورشکستگی احتمالی ارز دیجیتال سلسیوس (Celsius) و شرکت 3AC بازارهای ارزهای دیجیتال را در هفته‌های اخیر تحت تاثیر خود قرار داده است. با توجه به این چشم انداز، تعجب آور نیست که بیت کوین در حال حرکت به قلمروی نامشخص است.

با تداوم افزایش تورم و تنها افزایش های حاشیه ای در نرخ های بهره، بیت کوین ممکن است در پایین ترین و بی سابقه ترین سطح به کار خود ادامه دهد.

جالب اینجاست که قیمت بیت کوین از 20400 دلار به 19100 دلار در کمتر از یک ساعت در صبح امروز سقوط کرد. سپس در حالی که بازارهای مالی سنتی بسته هستند، به 18750 دلار کاهش یافت.

کاهش شدید این ارز در چنین دوره کوتاهی، حاکی از نوعی فشار طولانی مدت یا سایر رویدادهای انحلال است. بسیاری از صندوق‌ها، کیف‌پول‌ها و پلتفرم های وام دهی مجبور به تخصیص بودجه بیشتری برای اطمینان از وثیقه مناسب وام ها در چند هفته گذشته شده اند.

انحلال چندین موقعیت مهم و خسارت جانبي آنها در برابر بیت کوین احتمالاً باعث کاهش قیمت بیت کوین می شود. طبق گفته CoinGlass، در 24 ساعت گذشته 250 میلیون دلار نقدینگی صورت گرفته است. ادامه فشار نزولی می تواند وضعیت را با تأثیر دومینویی براین موقعیت های انحلال ها تشدید کند.

 

منبع خبر:

cryptoslate.com

تاریخ خبر:

June 18, 2022 ,1:12 pm

 

 

  بروز شده در  1401/03/28 21:04
map
INSTAGRAM
social
شبکه‌های اجتماعی
CONTACT GET IN TOUCH WITH US
Ghoolbit
cryptocurrency
logo

با توجه به گسترش روز افزون ارزهای دیجتال غول بیت پلتفرم یا به اصطلاح صرافی دیجیتالیست که هر کاربر ارزهای دیجیتال در جهان به آن نیاز دارد ما تمام مبادلات بین کریپتوهای مختلف و ارزهای دیجیتال را انجام می دهیم آیا می خواهید سیستمی امن و ساده مبادلات ارزهای دیجیتال خود را انجام دهید؟ غول بیت این امکان را برای شما فراهم کرده است. سیستم معاملاتی غول بیت زیر نظر نخبگان امنیت شبکه کشور رصد می شود و بالاترین امنیت را درسیستم خود دارا می باشد سیستم معاملاتی غول بیت زیر نظر نخبگان امنیت شبکه کشور رصد می شود و بالاترین امنیت را درسیستم خود دارا می باشد.

تماس با ما
Jordan, Tehran
+98 21 88886982
24/7 Support