EXCHANGE ON THE SHOLDERS OF GIANTS
Ghoolbit
cryptocurrency
ghoolbit
Jordan, Tehran
+98 21 88886982
24/7 Support


مقالات غول بیت

بیت کوین چیست؟

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک شکل دیجیتالی پول نقد است. اما برخلاف ارزهای فیات که به آنها عادت کرده اید، هیچ بانک مرکزی آن را کنترل نمی کند. در عوض، سیستم مالی در بیت کوین توسط هزاران کامپیوتر در سراسر جهان اداره می شود. هر کسی می تواند با دانلود نرم افزار متن باز در این سیستم بومی مشارکت کند.

بیت کوین اولین ارز دیجیتال بود که در سال 2008 معرفی شد (و در سال 2009 راه اندازی شد). این ارز دیجیتال این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا پول را بصورت دیجیتالی ارسال و دریافت کنند (بیت کوین، با حروف کوچک b یا BTC ) چیزی که آن را در میان کاربران بسیار جذاب کرده است این است که نمی توان آن را جعل کرد، این پول را نمی توان بیش از یک بار خرج کرد، و تراکنش ها را می توان در هر زمان و از هر مکانی انجام داد.

تنها 21 میلیون بیت کوین دارد پس یعنی پول دیجیتالی است که به هیچ وجه نمی توان آن را افزایش داد یا دستکاری کرد.

خرید یک واحد بیت کوین کامل ضروری نیست: اگر تمایل به خرید بیت کوین دارید لازم نیت که تنها یک واحد کامل از آن را بخیر شما میتوانید واحد های کوچکتری از آن را تهیه کند.

یکی از مهم‌ترین عناصر بیت‌کوین، بلاک‌چین است که شبیه به نحوه ردیابی دارایی‌ها توسط بانک، عمل میکند . چیزی که بلاک چین بیت کوین را از دفتر کل بانک مرکزی متمایز می کند این است که غیرمتمرکز است، به این معنی که هر کسی می تواند آن را مشاهده کند و هیچ نهاد واحدی آن را کنترل نمی کند.

 

در اینجا جزئیاتی در مورد نحوه عملکرد بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بیان کردیم:

کامپیوترهای تخصصی که به عنوان "ریگ ماینینگ" شناخته می شوند، معادلات مورد نیاز برای تایید و ثبت تراکنش جدید را انجام می دهند. در روزهای اولیه ظهور بیت کوین، یک رایانه معمولی رومیزی به اندازه کافی برای استخراج آن قدرتمند بود . تقریباً به هر کسی که کنجکاو بود اجازه می داد تا قدرت خود را در ماینینگ یا استخراج بیت کوین امتحان کند. این روزها کامپیوترهای عظیم و تخصصی برای این کار مورد نیاز است که اغلب متعلق به مشاغل یا تعداد زیادی از افراد که منابع خود را با هم ترکیب می کنند، هست. (در اکتبر 2019، برای استخراج یک بیت کوین به 12 تریلیون برابر بیشتر زمانی که ناکاموتو اولین بلوک ها را در ژانویه 2009 استخراج کرد، به قدرت محاسباتی نیاز داشت.)

قدرت محاسباتی جمعی ماینرها برای اطمینان از صحت دفتر کل در حال رشد استفاده می شود. بیت کوین به طور جدایی ناپذیری با بلاک چین گره خورده است. هر بیت کوین جدید مانند هر تراکنش بعدی با تمام کوین های موجود روی بلاک چین ثبت می شود.

بنظر شما چگونه این شبکه ماینرها را تشویق می‌کند تا در کار ثابت و ضروری حفظ بلاک چین (تأیید تراکنش‌ها) شرکت کنند؟

شبکه بیت‌کوین کاری مشابه یک قرعه‌کشی پیوسته را انجام میدهد که در آن تمام دستگاه‌های ماینینگ در سرتاسر جهان به رقابت می‌پردازند تا اولین کسانی باشند که یک مسئله ریاضی را حل می‌کنند. هر 10 دقیقه یا بیشتر، یک برنده اعلام میشود و برنده دفتر کل بیت کوین را با تراکنش های معتبر جدید به روز می کند. جایزه در طول زمان تغییر می کند، اما از اوایل سال 2020، به هر برنده این قرعه کشی 12.5 بیت کوین تعلق می گیرد.

 

در ابتدا، یک بیت کوین از نظر فنی بی ارزش بود تا پایان سال  که حدودا 7500 دلار معامله شد. با افزایش ارزش بیت کوین، تقسیم آسان آن (توانایی خرید کسری کوچک از یک بیت کوین) به یک ویژگی کلیدی تبدیل شده. یک بیت کوین در حال حاضر به هشت رقم اعشار (100 میلیونیم یک بیت کوین) قابل تقسیم است. جامعه بیت کوین به کوچکترین واحد آن "ساتوشی" میگویند.

 

ناکاموتو شبکه را طوری تنظیم کرد که تعداد بیت کوین هرگز از 21 میلیون تجاوز نکند. در حال حاضر حدود 3 میلیون بیت کوین هنوز برای استخراج در دسترس است که به کندی و آهسته تر از قبل انجام میشود. آخرین بلوک ها از نظر تئوری در سال 2140 استخراج خواهند شد.

 

مزایای استفاده از بیت کوین بجای پول های سنتی:

بیت کوین یک ارز جهانی است. شما می توانید با آنبه همان راحتی که با پول نقد در دنیای فیزیکی پرداخت میکنید، اقدام به پرداخت کنید، به سراسر نقاط مختلف جهان به راحتی ارسال کنید. تعطیلات آخر هفته تعطیل نیست، برای دسترسی به پولتان هزینه ای از شما دریافت نمی شود و هیچ محدودیت دلخواهی از طرف ارگان خاص روی آن اعمال نمیشود.

1- خصوصی است: یکی از مزایای پرداخت با بیت کوین این است که انجام این کار مقدار اطلاعات شخصی را که باید ارائه کنید محدود می کند. تنها زمانی که شما نیاز پیدا خواهید کردکه نام و آدرس خود را به اشتراک بگذارید این است که در حال خرید کالاهای فیزیکی هستید که باید ارسال شوند.

2- انعطاف پذیر بودن: در مورد اینکه با بیت کوین خود چه کاری باید انجام دهید، این کاملاً به علایق شخصی شما بستگی دارد. در اینجا چند ایده وجود دارد:

-می توانید آن را به صورت نقدی با استفاده از صرافی یا خودپرداز بیت کوین بفروشید.

-شما می توانید آن را به صورت آنلاین یا در فروشگاه های سنتی خورده فروشی مانند هر ارز دیگری با استفاده از کارت نقدی بیت کوین خرج کنید.

-شما می توانید بخشی یا تمام آن را به عنوان بخشی از استراتژی سرمایه گذاری و پس انداز خود نگه دارید.

- و ...

3- بیت کوین برگشت ناپذیر است. بیت کوین مانند پول نقد است، به این معنا که تراکنش ها توسط فرستنده قابل برگشت نیستند. در مقایسه، کارت‌های اعتباری، سیستم‌های پرداخت آنلاین مرسوم، و تراکنش‌های بانکی را می‌توان پس از انجام پرداخت - گاه چند ماه پس از تراکنش اولیه - به دلیل واسطه‌های متمرکزی که تراکنش‌ها را تکمیل می‌کنند، معکوس کرد. این کار احتمال تقلب را برای سرمایه گذاران بالا میبرد و باعث میشود استفاده از کارت های اعتباری برای آنها هزینه زیادی به دنبال داشته باشد.

 

4- بیت کوین امن است. با توجه به ماهیت شبکه رمزنگاری بیت‌کوین، پرداخت‌های بیت‌کوین اساساً امن‌تر از تراکنش‌های کارت اعتباری استاندارد هستند. هنگام پرداخت بیت کوین، نیازی به ارسال اطلاعات حساس از طریق اینترنت نیست. در این بازار به خطر افتادن اطلاعات مالی یا سرقت هویت شما بسیار کم است. بیش از ده سال حضور بیت کوین در بازار های ارز دیجیتال، این ارز هرگز با موفقیت تمام هک نشده است. از آنجایی که این سیستم بدون مجوز و متن باز است، تعداد بیشماری از دانشمندان کامپیوتر و رمزنگاران توانسته اند تمام جنبه های شبکه و امنیت آن را بررسی کنند.

 

5- بیت کوین باز است: هر تراکنش در شبکه بیت کوین بدون استثنا به صورت عمومی منتشر می شود. این بدان معناست که جایی برای دستکاری تراکنش ها (به جز سناریوی حمله 51 درصدی که بسیار بعیداست) یا تغییر عرضه بیت کوین وجود ندارد. نرم افزاری که هسته بیت کوین را تشکیل می دهد رایگان و متن باز طراحی شده است، بنابراین هر کسی می تواند کدها را بررسی کند.

 

پ.ن:  با توجه به ماهیت رمزنگاری شبکه بیت‌کوین، پرداخت‌های بیت‌کوین اساساً امن‌تر از تراکنش‌های کارت اعتباری استاندارد هستند.

 

 

خطرات سرمایه گذاری در بیت کوین

پس از افزایش سریع قیمت بیت کوین در سال های اخیر، سرمایه گذاران به سمت بیت کوین کشیده شده اند. بیت کوین در 31 دسامبر 2019 قیمتی معادل 7167.52 دلار داشت و یک سال بعد، بیش از 300 درصد افزایش یافت و به 28984.98 دلار رسید. در نیمه اول سال 2021 به رشد خود ادامه داد و در نوامبر 2021 با رکورد بیش از 69000 دلار معامله شد - سپس طی چند بعد به حدود 40000.10 دلار رسید. این درحالی است که امروز (ژوئن 2022) با نرخ زیر 25 هزار دلار در بازار معامله میشود.

 

بالاترین قیمت بیت کوین 69000 دلار است که در 9 نوامبر 2021.10 رسیده است.

بنابراین، بسیاری از مردم بیت کوین را به خاطر ارزش سرمایه گذاری آن می خرند. با این حال، فقدان ارزش تضمین شده و ماهیت دیجیتالی آن به این معنی است که خرید و استفاده از آن دارای چندین خطر ذاتی است. به عنوان مثال، هشدارهای بسیاری از سرمایه گذاران توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA) و اداره حمایت مالی مصرف کننده (CFPB) در رابطه با سرمایه گذاری بیت کوین صادر شده است.

1- ریسک نظارتی: فقدان مقررات یکسان در مورد بیت کوین (و سایر ارزهای دیجیتال) سؤالاتی را در مورد طول عمر، نقدینگی و جهانی بودن آن مطرح کرده است.

2- ریسک امنیتی: اکثر افرادی که بیت کوین دارند و از آنها استفاده می کنند، توکن های خود را از طریق عملیات استخراج به دست نیاورده اند. در عوض، آن‌ها بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال را در بازارهای آنلاین معروف به واسطه ی صرافی‌های ارزهای دیجیتال، خرید و فروش می‌کنند. صرافی های بیت کوین کاملا دیجیتال هستند و مانند هر سیستم مجازی دیگری در معرض خطر هکرها، بدافزارها و اشکالات عملیاتی قرار دارند.

3-  ریسک بیمه: بیت کوین و ارزهای دیجیتال از طریق شرکت حمایت از سرمایه گذاران اوراق بهادار (SIPC) یا شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) بیمه نمی شوند. برخی از صرافی ها از طریق اشخاص ثالث بیمه می کنند. در سال 2019، فروشنده اصلی و پلت فرم معاملاتی SFOX اعلام کرد که می تواند به سرمایه گذاران بیت کوین بیمه FDIC ارائه دهد، اما فقط برای بخشی از تراکنش های مربوط به پول نقد.

4- خطر کلاهبرداری: حتی با وجود اقدامات امنیتی ذاتی در یک بلاک چین، هنوز فرصت هایی برای فعالیت های کلاهبرداری وجود دارد. به عنوان مثال، در ژوئیه 2013، SEC علیه اپراتور یک طرح Ponzi مربوط به بیت کوین اقدام قانونی کرد.

5-  ریسک بازار: مانند هر سرمایه گذاری، ارزش بیت کوین نیز می تواند نوسان داشته باشد. در واقع، ارزش ارز در طول عمر کوتاه خود شاهد نوسانات شدید قیمت بوده است. قیمت ارزهای دیجیتال با توجه به حجم بالای خرید و فروش در صرافی ها و نسبت به هر رویداد خبری بسیار حساس است. طبق گزارش CFPB، قیمت بیت کوین در سال 2013 در یک روز 61 درصد کاهش یافت، در حالی که رکورد کاهش قیمت یک روزه در سال 2014 بود که قیمت آن به 80 درصد رسید.

 

تالیف شده از سایت های:

www.binance.com

www.investopedia.com

www.coinbase.com

 

 

 

  بروز شده در  1401/03/24 15:51
map
INSTAGRAM
social
شبکه‌های اجتماعی
CONTACT GET IN TOUCH WITH US
Ghoolbit
cryptocurrency
logo

با توجه به گسترش روز افزون ارزهای دیجتال غول بیت پلتفرم یا به اصطلاح صرافی دیجیتالیست که هر کاربر ارزهای دیجیتال در جهان به آن نیاز دارد ما تمام مبادلات بین کریپتوهای مختلف و ارزهای دیجیتال را انجام می دهیم آیا می خواهید سیستمی امن و ساده مبادلات ارزهای دیجیتال خود را انجام دهید؟ غول بیت این امکان را برای شما فراهم کرده است. سیستم معاملاتی غول بیت زیر نظر نخبگان امنیت شبکه کشور رصد می شود و بالاترین امنیت را درسیستم خود دارا می باشد سیستم معاملاتی غول بیت زیر نظر نخبگان امنیت شبکه کشور رصد می شود و بالاترین امنیت را درسیستم خود دارا می باشد.

تماس با ما
Jordan, Tehran
+98 21 88886982
24/7 Support