EXCHANGE ON THE SHOLDERS OF GIANTS
Ghoolbit
cryptocurrency
ghoolbit
Jordan, Tehran
+98 21 88886982
24/7 Support


مقالات غول بیت

تاریخچه بیت کوین

 

 

تاریخچه بیت کوین

چه کسی بیت کوین را ایجاد کرد؟

هیچکس نمیداند! خالق بیت کوین خود را با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) به دنیا معرفی کرد، اما ما چیزی در مورد هویت او نمی دانیم. ساتوشی می تواند یک فرد یا گروهی از توسعه دهندگان این عرصه در هر نقطه از جهان باشد. این نام اصالتاً ژاپنی است، اما تسلط ساتوشی به زبان انگلیسی باعث شده تا بسیاری بر این باور باشند که او از یک کشور انگلیسی زبان است.

ساتوشی برای اولین بار در سال 2008 بیت کوین را روی یک کاغذ سفید به خوبی یک نرم افزار به جهان معرفی کرد. با این حال، این خالق مرموز در سال 2010 ناپدید شد.

 

آیا ساتوشی فناوری بلاک چین را اختراع کرد؟

بیت کوین در واقع تعدادی از فناوری های موجود را که وجود داشته اند را با هم ترکیب کرده است. این مفهوم زنجیره ای از بلوک ها با بیت کوین متولد نشد. استفاده از ساختارهای داده غیرقابل تغییر مانند این را می توان به اوایل دهه 90 اشاره کرد، زمانی که استوارت هابر و دبلیو اسکات استورنتا سیستمی را برای اسناد محرمانه در زمان خود پیشنهاد کردند. این سیستم درست مانند بلاک چین های امروزی، برای ایمن سازی داده ها و جلوگیری از دستکاری آن ها بر تکنیک های رمزنگاری تکیه می کند.

جالب اینجاست که در مقاله سفید ساتوشی به هیچ وجه از اصطلاح "بلاک چین" استفاده نشده است.

 

پول های دیجیتال قبل از بیت کوین

بیت کوین اولین تلاش برای پول نقد دیجیتالی نبود، اما مطمئناً موفق ترین آنها بود. طرح های قبلی راه را برای اختراع ساتوشی هموار کردند:

 

دیجی کش

DigiCash  شرکتی بود که توسط دانشمند و رمزنگار رشته کامپیوتر دیوید چاوم در اواخر دهه 1980 تأسیس شد. دیجی کش به عنوان یک راه حل حریم خصوصی برای تراکنش های آنلاین، بر اساس مقاله ای که توسط Chaum نوشته شده است، معرفی شد.

مدل دیجی کش یک سیستم متمرکز بود، اما با این وجود به عنوان آزمایش جالب بود. این شرکت بعداً ورشکست شد، که Chaum معتقد است این ورشکستگی به دلیل معرفی این سیستم قبل از شروع تجارت الکترونیک بصورت گسترده اتفاق افتاده است.

 

بی مانی-  B-money 

B-money یا بی مانی ابتدا به  پیشنهادی مهندس کامپیوتر وی دای که در دهه 1990 معرفی شد و بعدها در وایت پیپر بیت کوین به آن اشاره شد.

B-money یک سیستم الگوریتم اثبات کار (که در استخراج بیت کوین استفاده می شود) و استفاده از یک پایگاه داده توزیع شده را پیشنهاد کرد که در آن کاربران تراکنش ها را به اصطلاح امضا می کنند. نسخه دوم  ارائه شده از بی مانی نیز ایده‌ای شبیه به  استاتینگ ارز دیجیتال (staking) را توصیف می‌کند که امروزه در دیگر ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود.

اما در نهایت، بی مانی هیچ وقت از مرحله پیش نویس عبور نکرد و رشد مورد انتظاری نداشت. همانطور که گفته شد، ولی اما بیت کوین به وضوح از مفاهیم ارائه شده توسط دای الهام میگیرد.

 

بیت گلد- Bit Gold

شباهت بیت گلد و بیت کوین به حدی زیاد است که برخی معتقدند خالق بیت گلدیعنی دانشمند رشته کامپیوتر نیک سابو همان ساتوشی ناکاموتو است. بیت گلد در هسته خود از یک دفتر کل استفاده میکند که رشته هایی از داده های منشأ گرفته از عملیات الگوریتم اثبات کار را در خود ثبت می کند.

بیت گلد مانند بی مانی(b-money)، هرگز توسعه پیدا نکرد. ولی با این حال، شباهت های این دو باعث شد تا بیت گلد را به عنوان «پیش ساز بیت کوین» بشناسند.

 

در تاریخ جولای 2009

اولین تراکنش بیت کوین ثبت شد. بلاک چین بیت کوین با اولین بلوک که "بلوک پایه" نامیده میشود شروع به کار کرد. برنامه اولیه بیت کوین و کد منبع آن توسط ساتوشی ناکاموتو تنها 6 روز بعد از این تاریخ منتشر شد.


 

در تاریخ 9 اکتبر2009

اولین نرخ ارز توسط استاندارد جدید لیبرتی(liberty) با نرخ مبادله اولیه 1,309.03 BTC به ازای 1 دلار آمریکا صورت گرفت. این نرخ از هزینه مصرف برق که توسط رایانه برای استخراج ارز استفاده می شود، محاسبه شده بود.


 

  در تاریخ 12 اکتبر2009

اولین تبادل بیت کوین به ارز فیات( ارز بی پشتوانه) انجام می شود. در این تاریخ به واسطه استاندارد لیبرتی جدید تعداد 5.050 بیت کوین از سیریوس به قیمت 5.02 دلار با پی پال  خریداری شود که تقریباً معادل یک دهم درصد در هر بیت کوین بود.


 

در تاریخ می 2010

اولین کالایی که با بیت کوین معامله شد 2 عدد پیتزا بود که توسط laszlo hanyecz خریداری شد.او به ازای این خرید معادل 10.000  بیت کوین پرداخت.


 

در تاریخ آگوست 2010

یک فرد ناشناس از یک ویژگی عجیب و غریب در نحوه پردازش اعداد توسط رایانه ها استفاده می کند و در تراکنش ها تقلب میکند. به واسطه این خرابکاری او 184 میلیارد بیت کوین تولید می کند یعنی نه هزارتا بیشتر از آنچه که به طور قانونی در کل سیستم وجود دارد. این خرابکاری او به سرعت شناسایی و رفع می شود، ولی در آن  زمان بازار به شدت متزلزل شده بود.


 

در تاریخ فوریه 2011

درست در اواخر دومین سال پیدایش بیت کوین، قیمت بیت کوین به 1.00 دلار رسید. و صرافی MTGOX هر بیت کوین را برابر با 1دلار آمریکا معامله کرد.


مقاله منتشر شده در مورد جاده ابریشم با عنوان "وب سایت زیرزمینی که میتوانید هر دارویی غیر قابل تصور را خریداری کنید" ارزش ناگهانی را به بیت کوین بخشید. مقاله به همان اندازه که پرطرفدار بود بین  کاربران تحریک کننده هم شد، با لینکی از این مقاله به صرافی mt gox، بیت کوین افزایش قیمت بسیار زیادی را به دنبال داشت بطوری که تمام رکوردهای قبلی را شکست. بیت کوین تنها یک هفته پس از انتشار این مقاله به 31 دلار می رسد.

وردپرس پرداخت با بیت کوین را برای کاربران فراهم میکند. به عنوان یکی از 25 دامنه محبوب در حوزه وب، این تصمیم وردپرس راه را برای سرمایه گذاران بیت کوین در آینده  هموار می کند.


بانک مردمی چین، بیت کوین را به رسمیت میشناسد و تایید میکند و در یک انجمن اقتصادی بیت کوین را برای معاملات توصیه می کند «مردم برای شرکت در بازار بیت کوین آزاد هستند» . همچنین از نظر آنها یک دیدگاه بلندمدت برای ارزهای دیجیتال مورد نیاز بود. این بیانیه به بازار های فعال بیت کوین چینی انرژی می بخشید. اما بعداً در تاریخ دسامبر، این بانک موسسات مالی را از ارائه بیت کوین منع می کند.


خبرگذاری نیوزویک(Newsweek) ادعا می کند که شخصیت حقیقی ساتوشی ناکاموتو که همان دوریان ناکاموتو یک مهندس بیکار در کالیفرنیا است، شناسایی کرده است. علیرغم انکار دوریان از هرگونه ارتباط با بیت کوین، این خبر در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته بود.


اداره خدمات مالی نیویورک (DFS) یک "بیت لایسنس" پیشنهادی را منتشر کرد که مرزهای تجارت را برای تعامل با ارزهای دیجیتال تعیین می کند. هدف از ارائه این مقررات حمایت از مصرف‌کنندگان در جهت جلوگیری از فعالیت‌های غیرقانونی بود. در این زمان جامعه ارزهای دیجیتال به این نوع قوانین با سرزنش و انتقاد پاسخ خود را اعلام کرد.


بیت‌کوین توسط کمیسیون معاملات آتی کالا در ایالات متحده در اطلاعیه‌ای مبنی بر ادعای یک صرافی بیت‌کوین را به دلیل تسهیل تجارت قراردادهای اختیار معامله ، کالایی اعلام کرد.

 


اتحادیه اروپا برخلاف ایالات متحده هیچ مالیات بر ارزش افزوده ای را برای معاملات به واسطه بیت کوین اعلام نکرد، طبقه بندی اتحادیه اروپا همه ارزهای دیجیتال را به عنوان یک ارز و نه به عنوان یک کالا شناسایی می کند. این در حالی بود که در تاریخ....کمیسیون معاملات آتی کالا در ایالات متحده در اطلاعیه‌ای مبنی بر ادعای یک صرافی، بیت کوین را یک کالا اعلام کرد.

30 نفر از بانفوذترین اعضای جامعه بیت کوین برای یک میز گرد، جمع شدند و در مورد برنامه توسعه و جدول مقیاس بندی بیت کوین بحت کردند. نتیجه این جلسه غیرعلنی که با تایید افزایش ظرفیت اندازه بلوک های بلک چین به پایان رسید.


بزرگترین صرافی بیت کوین، بیت فینکس(bitfinex) با 119756 بیت کوین از طریق یک رخنه امنیتی هک شد و سرقت رفت. این مقدار تقریباً معادل 72 میلیون دلار سرمایه مشتری بود. قیمت بیت کوین در آن روز نزدیک به 20 درصد سقوط کرد.


قیمت بیت کوین از آستانه 1000 دلار عبور کرد و پوشش گسترده رسانه ها و طی آن توجه معامله گران جدیدی را به خود جلب کرد.


ژاپن بیت کوین را به عنوان ارز قانونی اعلام کرد. پس از ماه ها بحث، صرافی بیت کوین تحت صلاحیت مقررات ضد پولشویی دایر شد


بیت کوین پس از سال ها بحث بر سر چگونگی توسعه و رشد بلاک چین، به بیت کوین با نماد (btc) و بیت کوین کش با نماد (bch) تبدیل شد.


  بروز شده در  1401/03/23 16:51
map
INSTAGRAM
social
شبکه‌های اجتماعی
CONTACT GET IN TOUCH WITH US
Ghoolbit
cryptocurrency
logo

با توجه به گسترش روز افزون ارزهای دیجتال غول بیت پلتفرم یا به اصطلاح صرافی دیجیتالیست که هر کاربر ارزهای دیجیتال در جهان به آن نیاز دارد ما تمام مبادلات بین کریپتوهای مختلف و ارزهای دیجیتال را انجام می دهیم آیا می خواهید سیستمی امن و ساده مبادلات ارزهای دیجیتال خود را انجام دهید؟ غول بیت این امکان را برای شما فراهم کرده است. سیستم معاملاتی غول بیت زیر نظر نخبگان امنیت شبکه کشور رصد می شود و بالاترین امنیت را درسیستم خود دارا می باشد سیستم معاملاتی غول بیت زیر نظر نخبگان امنیت شبکه کشور رصد می شود و بالاترین امنیت را درسیستم خود دارا می باشد.

تماس با ما
Jordan, Tehran
+98 21 88886982
24/7 Support