EXCHANGE ON THE SHOLDERS OF GIANTS
Ghoolbit
cryptocurrency
ghoolbit
Jordan, Tehran
+98 21 88886982
24/7 Support


مقالات غول بیت

تحلیل بازار 5 ارز دیجیتال برتر در هفته ایی که گذشت: BTC ، UNI، XLM، THETA، HNT

 

تحلیل بازار5 ارز دیجیتال برتر در هفته گذشته: BTC ، UNI، XLM، THETA، HNT

اگرچه بیت کوین در پایین ترین سطح خود در تلاش است ، آلت کوین ها در حال چرخش هستند و قیمت فعلی آنها می تواند به نفع ارزهای یونی سواپ (UNI)، استلار (XLM)، تتا (THETA) و هلیوم (HNT) باشد.

  بازارهای سهام ایالات متحده هفته گذشته شاهد بازگشت شدیدی بود که توسط شاخص نزدک کامپوزیت رهبری شد که طی آن 7.5% رشد کرد. S&P  در هفته گذشته حدود 6.5% افزایش داشت، در حالی که میانگین صنعتی داو جونز موفق شد 5.4% افزایش یابد.

با ادامه همبستگی تنگاتنگ با بازار سهام، بازارهای کریپتو نیز تلاش می‌کنند تا بهبودی یابند. قیمت بیت کوین (BTC) در هفته ایی که گذشت بهبود کمی داشت ، اما برخی آلتکوین ها در هفته گذشته به شدت افزایش یافته اند. این نشان می دهد که سرمایه گذاران از کاهش شدید قیمت برای ذخیره آلت کوین ها در سطوح پایین تر استفاده می کنند.

مشاهده داده های بازار ارزهای دیجیتال (منبع:  Coin360)

سرمایه گذاران کوچکتر این بازار از کاهش بیت کوین برای ایجاد موقعیت برای خرید حداقل یک بیت کوین استفاده می کنند. داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که تعداد آدرس‌های کیف پول بیت‌کوین که بیش از یک بیت‌کوین دارند، بین ۱۵ ژوئن تا ۲۵ ژوئن ۸۷۳ مورد افزایش داشته است.

آیا بهبود بیت کوین و آلت کوین ها می تواند شتاب بیشتری بگیرد؟ نمودارهای 5 ارز دیجیتال برتر را که می توانند در کوتاه مدت شتاب بیشتری در این بازار داشته باشند، بررسی کنیم:

 

 

BTC/USDT

همانطور که نمودارهای شمعی در تاریخ 26 ژوئن نشان میدهند، افزایش قیمت بیت کوین با مقاومت سخت نزدیک به 22000 دلار روبرو است.

این نشان می دهد که خرس ها حاضر نیستند از سود خود دست بکشند و در این افزایش مداوم قیمت ارز دیجیتال،اقدام به فروش میکنند.

نمودار روزانه BTC/USDT (منبع: TradingView)

فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به سمت حمایت اصلی 20000 دلار حفظ کنند. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا جهش از آن نشان می دهد که گاوها این بازار در تلاش هستند. تا سطح پایین بیشتری از قیمت هارا در بازار ایجاد کنند.

این می تواند چشم انداز شکست را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی(EMA) طی 20 روز یعنی 23155  دلار افزایش دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت BTC/Tether (USDT) می تواند یک تغییر روند بالقوه را نشان دهد. گاوها سپس سعی خواهند کرد قیمت را به سمت میانگین متحرک ساده (SMA)  طی50 روز یعنی  27424 دلار برسانند.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 20000 دلار سقوط کند، نشان می‌دهد که خرس‌ها همچنان کنترل بازار را در دست دارند. سپس فروشندگان سعی خواهند کرد جفت BTC/USDT را به سطح حیاتی 17622 دلار کاهش دهند.

نمودار 4 ساعته BTC/USDT (منبع: TradingView)

شکست گاوها در بالا بردن قیمت به سطح 38.2% فیبوناچی اصلاحی 23024 دلار، نشان دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است. میانگین‌های متحرک صاف شده‌اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) درست بالاتر از نقطه میانی است که نشان‌دهنده یک عمل محدود به محدوده در کوتاه‌مدت است.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک سقوط کند، این جفت ممکن است تا 20000 دلار کاهش یابد. شکستن زیر این حمایت می تواند نشانه ضعف باشد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از میانگین‌های متحرک بازگردد، نشان‌دهنده این است که گاوها در حال خرید با کاهش هستند. سپس گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به 23024 دلار برسانند. در صورت عبور از این سطح، توقف بعدی می تواند سطح اصلاحی 50 درصدی 24693 دلار باشد.

 

UNI/USDT

یونی سواپ (UNI)، پس از 3.33 دلار در 18 ژوئن به شدت رشد کرد و به مقاومت سربار با رد شدید به قیمت 6.08 دلار رسید. خرس ها به شدت این سطح قیمت را حفظ میکنند.

نمودار روزانه UNI/USDT (منبع: TradingView)

میانگین های متحرک به تکمیل یک متقاطع صعودی نزدیک هستند و اندیکاتور RSI   در منطقه مثبت قرار دارد، که نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت به سمت صعودی قرار دارد.

اگر خریداران قیمت را به بالای 6.08 دلار برسانند، حرکت صعودی می تواند افزایش یابد و جفت UNI/USDT می تواند تا 8.00 دلار افزایش یابد. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مانع سخت عمل کند، اما اگر گاوها بر آن غلبه کنند، توقف بعدی می تواند 10 دلار باشد.

در مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی پایین تر بیاید و به زیر متحرک نمایی طی 20 روز به قیمت 4.90 دلار برسد، نشان می دهد که روند منفی باقی می ماند و معامله گران نزدیک به سطوح مقاومت آن را می فروشند. سپس این جفت ارز می تواند تا 4.00 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته UNI/USDT. (منبع: TradingView)

خرس‌های بازار تلاش می‌کنند تا بهبود قیمت را نزدیک به مقاومت بالای 6.08 دلار متوقف کنند، اما در نمودار 4 ساعته میانگین‌های متحرک رو به افزایش قیمت را نشان می‌دهند که گاوها در کوتاه‌مدت دست بالا را خواهند داشت.

اگر بازگشت مجدد مقدار میانگین EMA طی 20 روز حفظ شود، می تواند احتمال شکست به بالای 6.08 دلار را افزایش دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارزها می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و تا 6.66 دلار و سپس به 7.34 دلار صعود کند.

احتمال دیگر این است که جفت ارزها پایین آمده و زیر میانگین EMA طی 20 روز بشکند. در آن صورت، جفت ارزها می توانند به میانگینSMA  طی 50 روز لغزش یابد. شکست زیر این حمایت می تواند دیدگاه روند صعودی را از بین ببرد.

 

 

XLM/USDT

استلار (XLM) در هفته گذشته در یک روند نزولی قوی بوده است، اما گاوها در بازار در تلاش هستند تا قیمت را از نزدیک به 0.10 دلار به پایین هدایت کنند. خریداران در 24 ژوئن قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی طی 20 روز نزدیک به 0.12 دلار رساندند، اما نتوانستند مانع میانگین SMA را که طی50 روز معادل 0.13 دلار بود را برطرف کنند.

نمودار روزانه XLM/USDT(منبع: TradingView)

 

یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها اجازه نداده اند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی طی 20 روز به 0.12 دلار برسد. صاف بودن متحرک نمایی طی 20 روز و RSI نزدیک به نقطه میانی نشان می دهد که گاوها در حال تلاش برای بازگشت هستند.

اگر خریداران قیمت را به بالاتر از میانگین SMA طی 50 روز برسانند، جفت ارزهای XLM/USDT می‌تواند به مقاومت بالای 0.15 دلار برسد. اگر این سطح اصلاح شود، ممکن است نشانه شروع یک روند صعودی جدید باشد.

اگر روند نزولی قیمت ادامه یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی طی 20 روز برسد، این دیدگاه مثبت می‌تواند در کوتاه‌مدت بی اعتبار شود. سپس این جفت ارز ها می توانند تا 0.11 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته XLM/USDT (منبع : TradingView)

 

میانگین متحرک در نمودار 4 ساعته در حال افزایش است و اندیکاتور RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده مزیتی برای خریداران است. خریداران باید قیمت را به بالای 0.13 دلار برسانند تا درهای افزایش قیمت احتمالی را به 0.14 دلار و سپس 0.15 دلار باز کنند.

برخلاف این فرضیه، اگر قیمت به زیر میانگین EMA طی 20 روز برود، جفت ارزها می‌توانند به زیر خط روند صعودی سقوط کند. شکستن زیر این حمایت می تواند ورق را به نفع خرس ها برگرداند. سپس این جفت لرز می توانند تا 0.11 دلار کاهش یابد.

 

 

 

THETA/USDT

شبکه تتا (THETA) در چند روز گذشته در محدوده ایی بین 1.00 تا 1.55 دلار تثبیت شده است. هر چه مدت زمان صرف شده در یک محدوده طولانی تر باشد، شکست قوی تر از آن خواهد بود.

 

نمودار روزانه THETA/USDT. (منبع: TradingView)

 

 هر دو میانگین متحرک در آستانه تکمیل یک کراس اوور صعودی هستند و اندیکاتور RSI در محدوده مثبت قرار دارد. این نشان می دهد که گاو نر دارای لبه کمی است. اگر خریداران قیمت را به بالای 1.55 دلار برسانند، شروع یک حرکت صعودی جدید را می شود پیش بینی کرد. سپس جفت ارز THETA/USDT می توانند به الگوی هدف 2.10 دلار برسد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از 1.55 دلار کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها به دفاع تهاجمی از مقاومت ادامه می دهند. این می تواند جفت ارز را برای چند روز دیگر در داخل این محدوده گیر اندازد.

نمودار 4 ساعته THETA/USDT (منبع: TradingView)

 

نمودار 4 ساعته این جفت ارز نشان می دهد که قیمت از مقاومت سربار در 1.55 دلار کاهش یافته است، اما یک نشانه مثبت این است که گاوها در تلاش برای دفاع از میانگینEMA طی 20 روز هستند. این نشان می دهد که احساسات مثبت شده و معامله گران در حال خریددر این افت هستند.

اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، گاوها دوباره سعی می‌کنند سربار مانع را بر 1.55 دلار برطرف کنند. اگر آنها بتوانند آن را انجام دهند، می تواند شروع یک روند صعودی جدید را نشان دهد. برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین EMA طی 20 روز برسد، این جفت ارزها می توانند به مقدار میانگین SMA خود طی 50 روز کاهش یابد.


 

HNT/USDT

هلیوم (HNT) یک الگوی مثلث متقارن تشکیل داده است که نشان دهنده عدم تصمیم گیری در بین گاوها و خرسهای این بازار است. معمولاً مثلث متقارن به عنوان یک الگوی ادامه دهنده عمل می کند اما در برخی موارد نشان دهنده یک معکوس است.

نمودار روزانه HNT/USDT (منبع: TradingView)

 

میانگین‌های متحرک یک تقاطع صعودی را تکمیل کرده‌اند و اندیکاتور RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می‌دهد گاوها در محدوده یک لبه باریکی هستند.

قیمت در چند روز گذشته بین خط مقاومت مثلث و متحرک نمایی طی 20 روز روی قیمت 10.50 دلار گیر کرده است. این یک علامت مثبت در بازار است.

اگر خریداران قیمت را به بالای خط مقاومت کانال برانند، تغییر احتمالی در روند ایجاد میشود. جفت ارزهای HNT/USDT می توانند تا 16.50 دلار و بعداً به الگوی هدف 18.50 دلاری دست یابند.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی طی 20 روز سقوط کند، این دیدگاه مثبت می تواند در کوتاه مدت بی اعتبار می شود. این اتفاق می تواند مسیری برای سقوط احتمالی به خط حمایت مثلث باشد.

نمودار 4 ساعته HNT/USDT (منبع: TradingView)

 

گاوهای بازار برای حفظ قیمت بالای 12 دلار تلاش می کنند، که نشان می دهد خرس های بازار با قدرت از منطقه بالای 12.50 تا 13.50 دلار دفاع می کنند. اگر قیمت به زیر خط روند صعودی سقوط کند، می تواند مزیت کوتاه مدت را به نفع فروشندگان این بازار رقم بزند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از میانگینEMA طی 20 روز  برگشت، نشان می‌دهد که گاوها در حال خرید در کاهش قیمت هستند.

دیدگاه ها و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به شخص Rakesh Upadhyay  است و لزوماً منعکس کننده نظرات  Cointelegraph و وب سایت غول بیت نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است، شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.

 

cointelegraph.com

Jun 27, 2022

 

  بروز شده در  1401/04/06 17:48
map
INSTAGRAM
social
شبکه‌های اجتماعی
CONTACT GET IN TOUCH WITH US
Ghoolbit
cryptocurrency
logo

با توجه به گسترش روز افزون ارزهای دیجتال غول بیت پلتفرم یا به اصطلاح صرافی دیجیتالیست که هر کاربر ارزهای دیجیتال در جهان به آن نیاز دارد ما تمام مبادلات بین کریپتوهای مختلف و ارزهای دیجیتال را انجام می دهیم آیا می خواهید سیستمی امن و ساده مبادلات ارزهای دیجیتال خود را انجام دهید؟ غول بیت این امکان را برای شما فراهم کرده است. سیستم معاملاتی غول بیت زیر نظر نخبگان امنیت شبکه کشور رصد می شود و بالاترین امنیت را درسیستم خود دارا می باشد سیستم معاملاتی غول بیت زیر نظر نخبگان امنیت شبکه کشور رصد می شود و بالاترین امنیت را درسیستم خود دارا می باشد.

تماس با ما
Jordan, Tehran
+98 21 88886982
24/7 Support