EXCHANGE ON THE SHOLDERS OF GIANTS
Ghoolbit
cryptocurrency
ghoolbit
Jordan, Tehran
+98 21 88886982
24/7 Support


مقالات غول بیت

تله خرسی چیست؟

تله خرسی چیست؟

تله خرسی، شروعی برای فشار کوتاه مدت بازار- شورت اسکوییز، نوعی فروش هماهنگ اما کنترل شده برای ایجاد افت موقت در قیمت دارایی است.

اغلب اوقات، معامله گران تازه کار هنگام معامله در بازارهایی که با طبقات دارایی مانند سهام، کالاها، اوراق قرضه یا حتی ارزهای دیجیتال سروکار دارند، گرفتار نوسانات قیمت می شوند.

تغییر قیمت‌های بازار می‌تواند حتی با تجربه‌ترین معامله‌گران را گیج کند اگرچه توصیه می‌شود برای درازمدت زار در باسرمایه‌گذاری بمانید تا از چنین نوسان‌هایی خلاص شوید. شناسایی نشانه‌های یک برگشت کاذب، یک تغییر جهت لحظه‌ای در مسیر قیمت، قبل از ادامه یافتن روند اساسی برای جلوگیری از گرفتار شدن در دام آنها میتواند در بقای شما در بازار کمک کند.

افزایش نوسانات حتی می‌تواند معامله‌گران کوتاه‌مدت در بازار را به انجام معاملات متعدد در تلاش برای زمان عرضه به بازار سوق دهد، که اغلب منجر به زیان‌های زیادی برای اکثریت می‌شود و بر اعتماد یا اعتقاد آنها به دارایی پایه تأثیر می‌گذارد.

در بازاری که روند صعودی دارد، یک حرکت نزولی ناگهانی در قیمت‌ها می‌تواند باعث افزایش نوساناتی در بازار شود و ممکن است سرمایه گذاران بازار را مجبور کند که دارایی‌های بلندمدت را نقد کنند یا به امید کسب درآمد سریع از دارایی های اولیه خود صرفه نظر کنند. این تغیر روند بازار، اگر توسط گروهی از سرمایه‌گذاران که به صورت عمده فروش هستند، ایجاد شود، می‌تواند موقتی باشد و تا زمانی که برای خرید مجدد دارایی‌های خود با قیمت پایین‌تر اقدام کنند، طول بکشد.

این شکل از دستکاری در بازار که تله خرسی نامیده می‌شود، سرمایه گذاران در بازار نزولی را فریب می‌دهد تا این باور را داشته باشند که تغیر روند قیمت نشان‌دهنده شروع یک روند نزولی است و اغلب با ازسرگیری شدید روند صعودی قبلی همراه است.

فروش یک دارایی برای خرید مجدد آن با قیمت پایین‌تر، در چنین دوره‌هایی از نوسانات، ماهیت بسیار سوداگرانه‌ای دارد و معامله‌گران در بازار نزولی را وادار می‌کند تا مقادیر زیادی از ریسک را بپذیرند. از آنجایی که تله خرس اغلب ناگهانی و کوتاه مدت است، سرمایه‌گذاران بلندمدت بازار نیز ممکن است تحت فشار فروش موقت، بخشی یا تمام سود خود را از دست بدهند.

تله خرس در بازارهای ارز دیجیتال چگونه کار می کند؟

از نظر مکانیزم مشابه همانطور که در سایر دسته های دارایی دیده می‌شود، تله خرسی میتواند در بازارهای ارز دیجیتال آنالیز اندازه گیری بازار نزولی و صعودی را فریب ‌دهد، که اغلب با خطرات نامتناسب همراه است.

تله خرس در بازارهای کریپتو که برای توصیف مکانیسم و تغیر روند کوتاه مدت قیمت که به اشتباه شروع روند نزولی را نشان می دهد، استفاده می شود، نوعی از دستکاری بازار است که با تلاش های هماهنگ گروهی از معامله گران که مقادیر زیادی از رمز ارزهای پایه را در اختیار دارند، ایجاد می شود.

با هماهنگی بین یکدیگرو با فروش دسته جمعی یک توکن خاص باعث کاهش قیمت آن می‌شود و سایر سرمایه گذاران خرده‌فروش بازار را تحت تأثیر قرار می‌دهد تا باور کنند که روند صعودی به پایان رسیده است. در نتیجه بسیاری از سرمایه گذاران ممکن است دارایی های خود را بفروشند و این اتفاق منجر به کاهش بیشتر قیمت بازار برای چند ساعت یا چند روز می شود.

 

معمولاً، در صورت شکستن به پایین‌ترین سطح‌های قبلی، این گروه‌ سرمایه گذاران بازار با اقدام به خرید مجدد مقادیر فروخته‌شده با قیمت‌های کاهش‌یافته باعث یک حرکت صعودی شدید می‌شود که ادامه حرکت آنها  در این بازار آنالیز های اندازه گیری نزولی را بشدت به دام می‌اندازد.

سرمایه گذاران کوتاه مدت بازار - شورت پوزیشن در تلاش برای کاهش میزان ضرر خود در بازار، برای خرید ارز دیجیتال به سرعت اقدام میکنند و شتاب خرید آنها باعث افزایش قیمت  بازار می‌شود. بنابراین گروه سرمایه گذاران یا به اصطلاح تله گذاران خرسی با فروش ادارایی به قیمت بالاتر و بازخرید آنها در سطح قیمت پایین‌تر، قصد دارند از این تفاوت سود ببرند، بدون اینکه بر مقدار ارز دیجیتال نگه‌داشته شده توسط آنها در بلندمدت تأثیر بگذارند.

تله خرسی در مقابل فروش استقراضی

فروش کوتاه مدت یک ارز دیجیتال یا ایجاد پوزیشن شورت از طریق سایر ابزارهای بازار، مقدمه ای برای تشکیل یک تله خرسی است.

ارزهای دیجیتال محبوب مانند بیت‌کوین (BTC) را  میتوانید مانند سایر دسته های دارایی مانند اوراق بهادار پرمعامله، با استفاده از مکانیسم‌های مختلفی مانند توکن‌های فروش استقراضی، معامله مارجین یا قرارداد های آتی و قرارداد های اختیار خرید ارز های دیجیتال پایه را شورت کنند. این راه ها اغلب توسط معامله گران بالغ و سرمایه گذاران اصلی برای محافظت از موقعیت خود در بازار ثانویه استفاده می شود و می توانند در صورت معکوس شدن یا روند بازار، از سرمایه گذاری های خود محافظت کنند.

به این ترتیب، فروش استقراضی یک ارز دیجیتال یا شورت کردن آن با هر یک از ابزارهای موجود، یک روش معمول است، اما در حجم‌هایی انجام می‌شود که کسری از حجم معاملات توکن اولیه هستند. با این حال، هنگامی که در مقیاس بسیار بزرگ انجام شود، شورت کردن یک ارز دیجیتال مانند BTC می تواند به دلیل افزایش جمعی در ضریب ترس، فشار نزولی زیادی بر قیمت آن ایجاد کند.

شاخص‌های فنی مانند شاخص قدرت نسبی (RSI) می‌توانند به ورود یک ارز دیجیتال به قلمرو نزولی اشاره کنند، که نتیجه عدم آگاهی سرمایه‌گذاران از این شاخص های بازار که می‌خواهند ریسک کمتری را تجربه کنند، به فروش بیشتر سرمایه هدایت می‌شود. اگر این احساسات لحظه ایی سرمایه گذاران ادامه پیدا کند و قیمت‌ها به زیر سطوح حمایتی اصلی کاهش یابد،  باعث میشود سرمایه‌گذاران نزولی بیشتری را به سمت اشتباهی سوق دهد تا فرصتی سودآور برای نهادهای تجاری بزرگ باشد تا با پوشش فروش دارایی‌های اولیه خود، تله خرسی ایجاد کنند.

 

بنابراین، یک تله خرس با فروش کوتاه یک ارز دیجیتال توسط گروهی از سرمایه‌گذاران که توکن های برتر زیادی را به عنوان دارایی در اختیار دارند ، رخ میدهد و زمانی پایان می‌یابد که موقعیت‌های مشتق خود را ببندندو یا موقعیت‌های کریپتوی خود را بازخرید کنند و یا ترکیبی از هر دو.

هر کسی می تواند یک موقعیت، فروش کوتاه مدت را آغاز کند یا یک ارز دیجیتال را به صورت کوتاه بفروشد، ولی تبانی با سایر سرمایه گذاران برای دستکاری قیمت دارایی در بازارهایی مانند ایالات متحده غیرقانونی تلقی می شود و می تواند خشم مقامات مختلف مرکزی را برانگیزد.

تله خرس صعودی است یا نزولی؟

با ترکیب یک حرکت نزولی و صعودی، یک تله خرسی می تواند توسط معامله گران نزولی و صعودی با استفاده از استراتژی های متفاوت و نتایج بالقوه متفاوت معامله شود.

به معنای دقیق‌تر، تله خرس سرمایه گذاران و فعالان در بازار را ناآرام می‌کند، زیرا تغییری در حرکت دارایی پایه اتفاق می افتد که برخلاف روند صعودی اولیه است- قبل از اینکه دوباره به سرعت معکوس شود تا مسیر صعودی خود را از سر بگیرد.

اگر قیمت یک دارایی از سطح مقاومت اخیر فراتر رود، می تواند یک نشانه مثبت در نظر گرفت و ممکن است توسط یک معامله گر در بازار صعودی به عنوان سیگنال خرید تعبیر شود. از طرف دیگر، افرادی که موضع صعودی دارند، ممکن است از استراتژی ای استفاده کنند که شامل فروش همزمان اختیار خرید و قرار دادن سطوح قیمت کلیدی برای به دست آوردن سود در یک محدوده قیمتی وسیع است.

برای یک سرمایه گذار در بازار نزولی، اولین حرکت معکوس روند بازار را می توان به عنوان نشانه ای برای فروش تفسیر کرد که نیاز به تجزیه و تحلیل ریسک-پاداش صحیح و احتیاط شدید برای جلوگیری از از دست دادن سرمایه اولیه دارد. نقطه ورود برای گرفتن یک موقعیت شورت باید کاملاً زمان بندی شده باشد و پیدا کردن این موقعیت در شرایط  تله خرسی کار را برای یک معامله گر در بازار نزولی بسیار دشوار می کند.

هرگونه خطایی در تشخیص از سرگیری روند صعودی اساسی بازار می‌تواند برای موقعیت‌های نزولی فاجعه‌بار باشد، به‌ویژه اگر فروش بصورت استقراضی یا اهرمی باشد.

چگونه تله خرسی را شناسایی و از آن دوری کنیم؟

به عنوان یک پیشنهاد برای سرمایه گذاران تازه کاردر این عرصه، تله خرسی را می توان با استفاده از ابزارهای نموداری موجود در اکثر پلتفرم های معاملاتی تشخیص داد ، چون نیاز به احتیاط دارد.

در بیشتر موارد، شناسایی تله خرسی نیازمند استفاده از شاخص‌های معاملاتی و ابزارهای تحلیل تکنیکال مانند RSI، سطوح فیبوناچی و شاخص‌های حجم است. این ابزار ها و شاخص ها تأیید می‌کنند که آیا روند معکوس پس از یک دوره حرکت ثابت صعودی قیمت میتواند واقعی باشد یا صرفاً به منظور حضور معاملات شورت است.

به طور کلی، ترکیبی از عوامل، از جمله تغییر قیمت درست زیر سطح حمایت اصلی، عدم بسته شدن به زیر سطوح بحرانی فیبوناچی و حجم پایین، نشانه‌هایی از شکل‌گیری تله خرسی هستند.

برای سرمایه‌گذاران کریپتو با ریسک پذیری کمتر، بهتر است از معامله در حین برگشت‌های ناگهانی و بدون ثبات قیمت اجتناب کنند، مگر اینکه قیمت و حجم معاملات، بازگشت روند به زیر سطح حمایت اصلی را تأیید کند.

منطقی است که در چنین مواقعی ذخایر ارزهای دیجیتال را حفظ کنیم و از فروش خودداری کنیم، مگر اینکه قیمت‌ها از قیمت اولیه خرید یا از سطح حد ضرر عبور کرده باشند. بهتر است درک کنیم که ارزهای دیجیتال و کل بازار کریپتو به اخبار، احساسات یا حتی روانشناسی جمعیت واکنش نشان می دهند.

از سوی دیگر، اگر می‌خواهید از این حرکت معکوس بازار سود ببرید، بهتر است به جای فروش کوتاه مدت یا تبدیل شدن به یک فروشنده در طولانی مدت ارزهای دیجیتال پایه، وارد گزینه اختیار فروش (put) شوید. این به این دلیل است که اگر ارز دیجیتال روند صعودی خود را از سر بگیرد، فروش تعهدی یا فروش با call می‌تواند معامله‌گر را در معرض خطر قرار دهد، در صورتی که در صورت انتخاب موقعیت اختیار فروش (put)، این چنین نیست.

در استراتژی دوم، ضررها به حق بیمه پرداختی محدود می‌شود و هیچ ارتباطی با موقعیت‌های طولانی رمزنگاری که از قبل حفظ شده است ندارد. برای سرمایه گذاران بلندمدتی که به دنبال سود بدون ریسک بالا هستند، بهتر است در طول یک تله خرس به طور کلی از معامله دوری کنند.

 

منبع مقاله:

cointelegraph.com

  بروز شده در  1401/03/31 16:42
map
INSTAGRAM
social
شبکه‌های اجتماعی
CONTACT GET IN TOUCH WITH US
Ghoolbit
cryptocurrency
logo

با توجه به گسترش روز افزون ارزهای دیجتال غول بیت پلتفرم یا به اصطلاح صرافی دیجیتالیست که هر کاربر ارزهای دیجیتال در جهان به آن نیاز دارد ما تمام مبادلات بین کریپتوهای مختلف و ارزهای دیجیتال را انجام می دهیم آیا می خواهید سیستمی امن و ساده مبادلات ارزهای دیجیتال خود را انجام دهید؟ غول بیت این امکان را برای شما فراهم کرده است. سیستم معاملاتی غول بیت زیر نظر نخبگان امنیت شبکه کشور رصد می شود و بالاترین امنیت را درسیستم خود دارا می باشد سیستم معاملاتی غول بیت زیر نظر نخبگان امنیت شبکه کشور رصد می شود و بالاترین امنیت را درسیستم خود دارا می باشد.

تماس با ما
Jordan, Tehran
+98 21 88886982
24/7 Support