EXCHANGE ON THE SHOLDERS OF GIANTS
Ghoolbit
cryptocurrency
ghoolbit
Jordan, Tehran
+98 21 88886982
24/7 Support


مقالات غول بیت

سقوط تری اروز کپیتال Three Arrows Capital (3AC) چه اشتباهی رخ داد

 

 

 

سقوط تری اروز کپیتال Three Arrows Capital (3AC) چه اشتباهی رخ داد؟

 

Three Arrows Capital (3AC) در سال 2012 توسط کایل دیویس(Kyle Davies) و سو ژو(Su Zhu) که با هم در دانشگاه کلمبیا حضور داشتند و تحصیل می کردند و بعداً به عنوان همکاران در غول بانکی Credit Suisse کار کردند، تأسیس شد.

چند هفته گذشته حتی برای فعالان سرسخت این بازار، بازاری پرتلاطم بوده است. بازار ارزهای دیجیتال ارزش زیادی از دست داد و برخی از بازیگردانان این بازار از بین رفتند. با این حال،در میان آنها  نام‌های بزرگی نیز وجود دارد، مانند صندوق سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال مستقر در سنگاپور Three Arrows Capital (3AC).

3AC  در سال 2012 توسط کایل دیویس و سو ژو تأسیس شد که با هم در دانشگاه کلمبیا تحصیل کردند و بعداً به عنوان همکاران در غول بانکی Credit Suisse همکار شدند.

در طول سال‌ها، 3AC با سرمایه گذاری در پروژه‌های متعدد از جمله  LUNA، Aave، Avalanche، BlockFi، Deribit و Solana به یکی از برترین بازیگران صنعت تبدیل شد. با ادامه رشد این شرکت، شروع به شرط‌بندی با ریسک‌پذیری بیشتر در این بازار کرد و زمانی که LUNA در ماه می سقوط کرد، یک واکنش زنجیره‌ای از وقایع آغاز شد که در نهایت منجر به سقوط این شرکت شد.

در حالی که شایعات پیش از این در توییتر موج می زد، در 16 ژوئن، فایننشال تایمز در گزارشی اعلام کرد که 3AC به حاشیه های خود در فضای مجازی نتوانسته پاسخ دهد. چند روز بعد، وال استریت ژورنال گزارش داد که ممکن است 3AC نتواند پول قرض گرفته از کارگزار ارز دیجیتال Voyager Digital را که مجموعاً 665 میلیون دلار است، را پس دهد.

وویجر دیجیتال متعاقباً مجبور شد برای ورشکستگی اقدام کند و مدیر عامل Ehrlich روشن کرد که عدم بازپرداخت از 3AC دلیل اصلی است. ناکامی در پاسخگویی به حواشی  این شرکت منجر به شایعات بیشتر در مورد او در این صنعت شد.

همانطور که بعدا معلوم شد، 27 شرکت در این بازار تحت تأثیر قرار گرفتند که مجموعاً بیش از 3 میلیارد دلار خسارت داشت.

 

تاریخچه سقوط

3AC در دوران اوج خود، تقریباً 18 میلیارد دلار از سرمایه های ارزهای دیجیتال خود را مدیریت کرد و خود را به یکی از شرکت های برتر در این صنعت تبدیل کرد. این مبلغ هنگفت با سرمایه گذاری اولیه در پروژه های موفقی مانند اتریوم (ETH) و Avalanche (AVAX) امکان پذیر شد.

بنابراین چه چیزی می توانست چنین شرکتی با این دارایی را  به سمت ورشکستگی هدایت کند؟ به طور خلاصه: ترکیبی از مدیریت ضعیف ریسک، بی پروایی در معاملات با شرکای تجاری، و طمع بیش از اندازه.

 

لونا: سقوط UST نقطه مبدا بود

شروع مشکلات3AC  را می توان به سقوط LUNA و استیبل کوین الگوریتمی آن یعنیUST  دانست. 3AC جایگاه قابل توجهی در این دو دارایی ، به ارزش تقریباً 560 میلیون دلار در اوج خود و حدود 600 دلار پس از سقوط قیمت در عرض چند روز و رسیدن به تقریباً صفر، داشت.

3AC موقعیت فوق را با استفاده از قدرت نفوذ زیاد از طریق سرمایه طرف مقابل ایجاد کرد. 3AC وجوه را بدون اطلاع طرفین در پروتکل Anchor قرار می دهد.

 

از شایعات مجازی تا واقعیت

همه چیز زمانی برای عموم آشکار شد که زو سو حضور خود را در شبکه های اجتماعی حذف کرد و از چشمان عمومی ناپدید شد. این، در میان چیزهای دیگری مانند فروش 60000 توکن stETH  توسط 3AC، منجر به اولین شایعات مربوط به تماس حاشیه ایی 3AC در 14 ژوئن شد.

اکنون پس از فاجعه لونا، کسی به سختی تصور می کرد که 3AC نیز می تواند تحت تأثیر ورشکستگی قرار گیرد.

مدت کوتاهی پس از آن، در گزارش‌های خبری اعلام شد که3AC 245 میلیون دلار ETH در پلتفرم وام دهی Aave به عنوان سپرده قرار گرفته است، که آنها از آن به عنوان وثیقه برای استقراض 189 میلیون دلاری USDC و USDT استفاده کردند. بنابراین نسبت وام به ارزش فقط 77 درصد بود. 3AC  نتوانست این وام را پس دهد و نه توانست وثیقه را افزایش دهد. اما از این به بعد وضع بدتر می شد.

یکی از اولین قربانیانی که به طور علنی صحبت کرد، دنی یوان، رئیس بازار  8BlocksCapitalبود:

آنچه ما آموختیم این است که آنها برای مدت طولانی در همه جا نفوذ داشتند و مورد صحبت های حاشیه ایی قرار میگرفتند. آنها به جای پاسخگویی به حواشی، همه را نادیده میگرفتند. پلتفرم‌ها چاره‌ای جز تسویه موقعیت‌های خود نداشتند و باعث افت بیشتر بازارها شد.

— Danny (@Danny8BC) June 16, 2022

حواشی در مدت زمان بسیار کوتاهی انباشته شدند. همچنین 8BlocksCapital انتظار پس دادن پول از طرف 3AC را داشت که این اتفاق نیفتاد. نه تنها این مورد، حتی یک علائو حیات از طرف مقامات 3AC وجود نداشت، به جز یک توییت از زو در 15 ژوئن:

ما در حال برقراری ارتباط گروه های مربوطه هستیم و کاملا متعهد به انجام این کار خواهیم بود.

—Zhu Su (@zhusu) June 15, 2022

 

چه کسی از ورشکستگی 3AC بیشترین آسیب را دید؟

برای پیدا کردن دید درست از تأثیر کارهای 3AC، در اینجا مروری به برخی از قربانیان مهم این اتفاق داشتیم که همراه با صندوق تامینی به پایین سقوط کردند. Three Arrows Capital مجموعا 3.5 میلیارد دلار آمریکا به بیش از 20 شرکت مختلف بدهکار است:

 

  • BlockFi: متحمل ضررهای زیادی پس از انحلال 3AC شد. شرایط خرید با FTX
  •  Voyager: ششصد و پنجاه میلیون دلار به 3AC  وام داد.
  • Genesis: سی و شش میلیارد دلار به 3AC وام داد
  • Deribit: تری اروز کپیتال سرمایه گذار DRB Panama بود. در 24 ژوئن، آنها باید یک درخواست انحلال در جزایر ویرجین بریتانیا ارائه می کردند.
  • Blockchain.com: به 3AC 270 میلیون دلار وام داد. اخراج 25 درصد از کارکنان خود.
  • Finblox:در جایی که 3AC یک سرمایه گذار بود، مجبور شد برداشت ها را در آشفتگی تعطیل کند.

 

 cryptoslate.com

Jul 26, 2022

  بروز شده در  1401/05/04 16:43
map
INSTAGRAM
social
شبکه‌های اجتماعی
CONTACT GET IN TOUCH WITH US
Ghoolbit
cryptocurrency
logo

با توجه به گسترش روز افزون ارزهای دیجتال غول بیت پلتفرم یا به اصطلاح صرافی دیجیتالیست که هر کاربر ارزهای دیجیتال در جهان به آن نیاز دارد ما تمام مبادلات بین کریپتوهای مختلف و ارزهای دیجیتال را انجام می دهیم آیا می خواهید سیستمی امن و ساده مبادلات ارزهای دیجیتال خود را انجام دهید؟ غول بیت این امکان را برای شما فراهم کرده است. سیستم معاملاتی غول بیت زیر نظر نخبگان امنیت شبکه کشور رصد می شود و بالاترین امنیت را درسیستم خود دارا می باشد سیستم معاملاتی غول بیت زیر نظر نخبگان امنیت شبکه کشور رصد می شود و بالاترین امنیت را درسیستم خود دارا می باشد.

تماس با ما
Jordan, Tehran
+98 21 88886982
24/7 Support