EXCHANGE ON THE SHOLDERS OF GIANTS
Ghoolbit
cryptocurrency
ghoolbit
Jordan, Tehran
+98 21 88886982
24/7 Support


مقالات غول بیت

صرافی بایننس زیر آتش

 

صرافی بایننس زیر آتش: گزارشات حاکی از این است که تحریم ها را دور زده و به خدمات رسانی به مشتریان ایرانی ادامه داده است.

گزارشیات نشان  میدهد که با وجود ممنوعیت شرکت ها و مجازات‌های اقتصادی در همکاری با ایران، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال بایننس ببه مشتریان ایرانی خدمات رسانی میکند.

بر اساس گزارش رویترز، علیرغم اضافه شدن ایران به لیست سیاه صرافی بایننس جزوه کشورهایی که نباید با آن‌ها معامله کند، معامله‌گران محلی به این کار ادامه دادند.

این تحقیقات نشان داد که این صرافی ممکن است از تحریم‌های آمریکا که در سال 2018 اعمال شده بود فرار کرده باشد.

به گزارش رویترز، معامله‌گران ایرانی تا سپتامبر 2021 که مقررات سخت‌گیرانه‌تر ضد پولشویی (AML) اجرایی شد، از حساب‌های بایننس خود استفاده می‌کردند،. بر اساس این سند، 11 نفر ایرانی دیگر ادعا کرده اند که معامله گران فعال در صرافی Binance  بوده اند.

استفاده ایرانی‌ها از این صرافی محدودیت‌های سرمایه‌ای را که پس از تشدید تحریم‌های اقتصادی ایالات متحده علیه آن در سال 2018 اعمال شد، زیر سوال می‌برد. از آنجایی که صرافی بایننس در جزایر کیمن مستقر است، مشمول تحریم هایی که شرکت های آمریکایی را از انجام تجارت با ایران باز می دارد، نمی شود.

با این حال، شرکت Binance.US مستقر در ایالات متحده با اجازه دادن به ایرانیان برای دور زدن تحریم‌های تجاری و شاید اعمال تحریم‌های ثانویه برای فعالیت در کشوری که تحریم شده است، اقدامات اولیه این کار را انجام داده است.

ظاهراً یک تریدر ایرانی به رویترز گفته است:

گزینه های دیگری وجود داشت، اما هیچ کدام به خوبی صرافی بایننس نبودند.

در نوامبر 2018، پس از اینکه دولت ترامپ شرایط توافق هسته‌ای خود را زیر پا گذاشت و تحریم‌ها علیه ایران را دوباره برقرار کرد، فعالیت صرافی بایننس معامله‌گران ایرانی را از استفاده از مبادلات آن منع کرد. کاربران ایران ظاهراً می‌توانستند حساب‌های بایننس را فقط با یک آدرس ایمیل ثبت کنند و علیرغم ممنوعیت رسمی تا زمانی که صرافی رویه‌های مبارزه با پولشویی خود را در آگوست 2021 بهبود داد، به تجارت در سایت ادامه دادند.

طبق مقاله رویترز، کاربران ایران می‌توانند با استفاده از VPN برای مخفی کردن آدرس‌های IP خود، که می‌تواند موقعیت مکانی آنها را برای صرافی مخفی نگه دارد، به راحتی از ممنوعیت Binance عبور کنند.

برگشت  CZ

در پاسخ به این خبر، چانگ پنگ ژائو، که به نامCZ  معروف است، موسس و مدیر عامل صرافی بایننس، در توییتر خود نوشت که بایننس از سال 2018 از Reuters WorldCheck رویترز به عنوان یکی از ابزارهای احراز هویت KYC استفاده می کند.

کمی بعد، مجدداً مدیر اجرایی در مورد تعهد شرکت به دستورالعمل های AML توییت کرد:

بایننس یک شرکت آمریکایی نیست و دفتر مرکزی ما در آنجا قرار ندارد، اما به دلیل احترام به قوانین ایالات متحده و نقش آمریکا در اقتصاد جهانی، با تشخیص دادن ابزار های  پیچیده و پیشرفته‌تر، همه دسترسی به پلتفرم خود را برای افراد مستقر در ایران مسدود کردیم. ابزارهایی که به ما این امکان را می‌دهد تا کاربران در مناطق تحریم‌شده را که به ابزارهای پیچیده پوشش IP خود دسترسی داشتند، محدود کنیم.

 

طبق گزارش رویترز در اوایل ماه ژوئن، بایننس ظاهراً بیش از 2.35 میلیارد دلار وجوه غیرقانونی را بین سال‌های 2017 تا 2021 پردازش کرده و به عنوان "مرکزی برای هکرها، کلاهبرداران و قاچاقچیان مواد مخدر" عمل کرده است. بایننس بلافاصله اظهارات رویترز را رد کرد و مدعی شد که رسانه ها برای ترویج یک "روایت نادرست" اقدام کرده و در نهایت 50 صفحه مکاتبات ایمیلی بین رهبران تجاری و رویترز را در دسترس قرار دادند.

 

بایننس اخیراً در واکنش به حمله روسیه به اوکراین، مطابق با تحریم‌های اتحادیه اروپا اقدام کرده است. این امر منجر به محدودیت‌هایی در تجارت بر روی کیف پول‌های نقدی بایننس، معاملات آتی، و همچنین سپرده‌های سرمایه‌گذاری همراه با سود برای شهروندان روسی با بیش از 10000 یورو (10800 دلار) شد.

بایننس ایالات متحده در حالی که به برنامه های توسعه خود ادامه می دهد، اخیرا به منظور پر کردن اشخاص در سمت های مهم  اقداماتی انجام داده است. این شرکت اخیراً  Tammy Weinrib، معاون سابق بخش جرایم مالی در یک بانک فرانسوی و بازوی اروپایی جاناتان فارنل، رئیس سابق انطباق در eToroX را استخدام کرد.

 

bitcoinmagazine.com

 July 12, 2022

 

  بروز شده در  1401/04/21 14:43
map
INSTAGRAM
social
شبکه‌های اجتماعی
CONTACT GET IN TOUCH WITH US
Ghoolbit
cryptocurrency
logo

با توجه به گسترش روز افزون ارزهای دیجتال غول بیت پلتفرم یا به اصطلاح صرافی دیجیتالیست که هر کاربر ارزهای دیجیتال در جهان به آن نیاز دارد ما تمام مبادلات بین کریپتوهای مختلف و ارزهای دیجیتال را انجام می دهیم آیا می خواهید سیستمی امن و ساده مبادلات ارزهای دیجیتال خود را انجام دهید؟ غول بیت این امکان را برای شما فراهم کرده است. سیستم معاملاتی غول بیت زیر نظر نخبگان امنیت شبکه کشور رصد می شود و بالاترین امنیت را درسیستم خود دارا می باشد سیستم معاملاتی غول بیت زیر نظر نخبگان امنیت شبکه کشور رصد می شود و بالاترین امنیت را درسیستم خود دارا می باشد.

تماس با ما
Jordan, Tehran
+98 21 88886982
24/7 Support