EXCHANGE ON THE SHOLDERS OF GIANTS
Ghoolbit
cryptocurrency
ghoolbit
Jordan, Tehran
+98 21 88886982
24/7 Support


مقالات غول بیت

قیمت بیت کوین پس از توقف در خط روند نزولی چند ماهه خود اصلاح می شود

قیمت بیت کوین پس از توقف در خط روند نزولی چند ماهه خود اصلاح می شود

بیت کوین و اتریوم  پس از مواجهه با مقاومت در یک خط روند نزولی شدید چند ماهه در حال استراحت در مسیر صعودی هستند

در 15 آگوست (24 مرداد) در حالی که S&P 500 و DOW به دنبال افزایش سودهای بیشتر در چهار هفته متوالی بودند، قیمت بیت کوین (BTC) و بازار گسترده تر اصلاح شد. داده های TradingView و CNBC نشان می دهد که  برای اولین بار از 21 آوریل (1 اردیبهشت) است که DOW از میانگین متحرک 200 روزه خود عبور می کند و شاید نشانه ای برای گاوهای بازار باشد که بازار به کف خود رسیده است.

 

شاخص میانگین صنعتی داوجونز، منبع TradingView

 

در حالی که بازارهای سهام در مواجهه با تورم بالا و برنامه ثابت افزایش نرخ بهره به طرز چشمگیری صعودی بوده اند، تعدادی از معامله گران نگران هستند که روند صعودی فعلی 32 روزه در DOW و  S&P 500  می تواند یک افزایش در بازار نزولی باشد.

 

انتشار صورتجلسه این هفته کمیته بازارهای باز فدرال (FOMC) باید زمینه بیشتری را به دیدگاه فعلی فدرال رزرو در مورد سلامت اقتصاد ایالات متحده بدهد و شاید ابعاد افزایش بعدی نرخ بهره را روشن کند.

 

در ماه گذشته، معامله‌گران گاوی بازار ارزهای دیجیتال در توییتر نیز مطلبی را بیان کرده‌اند که بر فروش بیت‌کوین، اتر (ETH) و آلت‌کوین‌ها قبل از جلسات FOMC تاکید می‌کند و اگر نرخ تعیین‌شده با رقم پیش‌بینی شده سرمایه‌گذاران مطابقت داشته باشد، پس از آن افزایش می‌یابد.

 

به نوعی، این پویایی کوتاه‌مدت همچنین به باور سرمایه‌گذاران کمک می‌کند که فدرال رزرو پس از «اوج‌های تورم» از سیاست‌های پولی خود در مورد افزایش بهره و انقباضات کمی دور خواهد شد. این ممکن است تا حدودی سودآوری برای معامله گران روزانه باهوش باشد، اما توجه به این نکته مهم است که تورم آمریکا در حال حاضر 8.5 درصد است و هدف فدرال رزرو 2 درصد است که کاملاً دور از انتظار است.

 

 

در نهایت، قیمت بیت‌کوین همبستگی بالایی با S&P 500 نشان میدهد، بنابراین سرمایه‌گذاران آگاه که از مطالب چشم‌انداز تونل‌ مانندی که با دیدگاه آن‌ها همسو هستند اجتناب کنند و عملکرد بازارهای سهام را زیر نظر داشته باشند.

 

بیت کوین با مقاومت در مسیرخط روند چند ماهه خود فروخته می شود

 

در آخر هفته، بیت کوین حرکتی قوی در یک خط روند نزولی چند ماهه انجام داد و از سطح 24000 دلار عبور کرد و مسیری را دنبال کرد که بسیاری از معامله گران پیش‌بینی می‌کردند که یک حرکت صعودی ایجاد کند و شکاف VPVR تا سطح 28000 تا 29000 دلار پر شود.

 

نظرات (تحلیل) معامله گران:

 

معامله گر چدز گفت: "BTC واقعاً به نظر می رسید که قرار است همین دیشب از بین برود" اما فروش در مقاومت یک "نوار بیرونی" ایجاد کرد که در آن "روند قبلی به چالش کشیده شد" و به گفته چدز، این نشانه ای است که " ممکن است روند در مسیر خود متوقف شود، پس مراقب علائم تضعیف بیشتر باشید."

 

به نظر می‌رسد که معامله‌گر «Big Smokey» با استناد به انقباض در باندهای بولینگر در اندیکاتورهای Super Guppy با نزدیک شدن قیمت بیت‌کوین به خط روند نزولی چند ماهه، موافق آن است که بازار یک «حرکت جهت‌دار قوی» را میتواند محتمل شود.

 

در یک نمودار جداگانه، Big Smokey  پیشنهاد کرد که اگر خط روند نزولی شکسته شود، بیت‌کوین می‌تواند شاهد افزایش 26 درصدی باشد و به 28 هزار دلار قبل از ریزش نزدیک باشد که در نهایت سطح 24000 دلار را مجدداً میبیند.

 

پس از رسیدن به سطوح مقاومت سربار مشابه، اکثر آلتکوین‌ها نیز با ثبت ضررهای تک رقمی از روند بیت‌کوین پیروی کردند، اما آنهایی که سیگنال‌های پایین چشمک زن بودند، همچنان با الگوهای معکوس در بازار به نظر میرسند.

 

 

نمودار روزانه 2AVAX، FTM و SOL. منبع: TradingView

 

جالب اینجاست که در روز یکشنبه (14 اوت، 23 مرداد) معامله‌گران محبوب در بازار کریپتو در توییتر پیش‌بینی کردند که سودهای بیشتری از توکن‌های میم مانند Shiba Inu (SHIB) و Dogecoin (DOGE) نمایان خواهد شد. فاز صعودی بیش از حد طولانی شده و در مسیر رسیدن به یک اصلاح است.

 

در نهایت، پس از افزایش 130 درصدی و 42.5 درصدی اتر و بیت کوین، هرکدام برای کسب سود، به ویژه در مقاومت، آماده شدند. سود باز (open interest) در هر دو دارایی نزدیک به بالاترین حد خود باقی می ماند، اما آنچه که برای تحریک بیت کوین به شکست یا شکست در خط روند نزولی چند ماهه نیاز است، مشخص نیست.

 

شاید افزایش 1 درصدی نرخ بهره، مقررات سخت‌تر کریپتو یا یک چرخش غیرمنتظره در بازارهای سهام می‌تواند قیمت را به سمت پایین‌ترین سطح سالانه بازگرداند. از طرف دیگر، یک ادغام موفق اتریوم می تواند یک کاتالیزور مثبت باشد که باعث افزایش حجم بالای سطح مقاومت کلیدی بیت کوین شود.

 

نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است. سرمایه گذاری و معاملاتی در این بازار مستلزم ریسک است، شما باید قبل از اقدام تحقیقات خود را انجام دهید.

 

منبع :

 cointelegraph.com

تاریخ:

Aug 15, 2022

  بروز شده در  1401/05/29 13:14
map
INSTAGRAM
social
شبکه‌های اجتماعی
CONTACT GET IN TOUCH WITH US
Ghoolbit
cryptocurrency
logo

با توجه به گسترش روز افزون ارزهای دیجتال غول بیت پلتفرم یا به اصطلاح صرافی دیجیتالیست که هر کاربر ارزهای دیجیتال در جهان به آن نیاز دارد ما تمام مبادلات بین کریپتوهای مختلف و ارزهای دیجیتال را انجام می دهیم آیا می خواهید سیستمی امن و ساده مبادلات ارزهای دیجیتال خود را انجام دهید؟ غول بیت این امکان را برای شما فراهم کرده است. سیستم معاملاتی غول بیت زیر نظر نخبگان امنیت شبکه کشور رصد می شود و بالاترین امنیت را درسیستم خود دارا می باشد سیستم معاملاتی غول بیت زیر نظر نخبگان امنیت شبکه کشور رصد می شود و بالاترین امنیت را درسیستم خود دارا می باشد.

تماس با ما
Jordan, Tehran
+98 21 88886982
24/7 Support